5 канал

Сутички між активістами та поліцією в Подільському відділку: у провадженні перебувають 2 справи – подробиці

Претензії в активістів є і до методів, якими спецпідрозділ поліції звільняв приміщення райвідділку від невдоволених

Активісти, які постраждали через побиття поліцією біля Подільського відділку, будуть оскаржувати дії правоохоронців. Про наміри позиватися повідомив голова організації С14 Євген Карась. Дії правоохоронців він вважає перевищенням службових повноважень. Натомість у МВС впевнені: спецпризначенці захищали будівлю відділку від захоплення.

Спочатку незаконно затримали, а потім – не повернули вилучені речі. Активісти, яких 9 лютого затримали поблизу Подільського райвідділу поліції, усю вину в конфліктній ситуації покладають на правоохоронців. Розповідають: у момент повторного затримання спецпризначенцями не мали наміру штурмувати райвідділ, як це заявляють в поліції, а лише вимагали повернути речі, вилучені при обшуках. Самі ножі та газові балончики називають викраденими.

"Я стояв і тричі як, ідіот кричав "поверніть крадені речі". Потім я почав матюкатися, коли мене запшикали газом. Чому? Тому що є реальна практика, тому що є традиції – ви для них здобич", – прокоментував лідер організації "С14" Євген Карась.

"У межах розслідування, яке веде ДБР, з'ясовано, що вкрадено не лише те, що називають зброєю – дозволені предмети у вигляді газових балонів та ножів, які не є холодною зброєю, а такі навіть дрібниці, як шнурки та гаманці", – додав адвокат Віктор Мороз.

Претензії в активістів є і до методів, якими спецпідрозділ поліції звільняв приміщення райвідділку від невдоволених.

"Як було б адекватно: коли дійсно ці люди прийшли, не дали б вийти нікому з відділку поліції, дослідили б всі матеріали відео, і ті, хто дійсно причетний, йому б вручили підозру. І це було б нормально, тому що всі люди, хто там знаходився, тих активістів, які були при мені, не було дій, які можна назвати загрозою захоплення цієї будівлі", – пригадує правозахисник Масі Найєм.

Натомість в МВС знову заявили: спецпризначенці діяли у межах повноважень, і рятували райвідділок від захоплення.

"Якби організована група осіб в кількості 20 молодих людей не почала влаштовувати в райдвідділку хуліганські дії, які потім, на наше переконання, переросли в штурмові дії з намаганням потрапити в закрите приміщення райвідділку, закрите законно. Якби цього не було – не було б підстав застосовувати спецпідрозділ поліції", – прокоментував речник МВС Андрій Шевченко.

Нині у провадженні перебувають дві справи, пов'язані з конфліктом у будівлі Подільського райвідділу. Поліція розслідує справу за фактом хуліганських дій активістів. Натомість слідчі Державного бюро розслідувань вивчають факти перевищення службових обов'язків працівниками поліції.

Петро Троць, Анна Брикова, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Смертельна ДТП у Харкові: в суді потерпілі звернулися до матері Зайцевої
Наступний матеріал
Союзна держава для Росії: якого сусіда Україна має під боком – "БлогПост"

Любителі "легких політичних грошей" опинилися в безглуздому становищі через фейкові мітинги

Від початку кампанії зафіксована рекордна кількість повідомлень про порушення – що розповіли у МВС

В Україні змінюється процедура проведення обов'язкового техогляду авто

Брифінг радника голови МВС щодо роботи правоохоронців під час виборчої кампанії – відео

Луценко: Правоохоронця, що бив лежачого ногами під вигуки "Ложись, Бандера", ідентифікували і готують підозру

У МВС попередили про агітаторів-шахраїв, які можуть відібрати квартиру, будинок чи майно