Фото: Віталій Стельмах

Суд повернув будинок Сікорських у Києві Міністерству оборони

  Сьогодні, 11 грудня, Господарський суд Києва задовольнив судовий позов Міністерства оборони про розірвання договору оренди та повернення будинку сім'ї Сікорських у Києві.

  "Це вперше за останні роки юридичною службою Міноборони спільно з органами військової прокуратурою досягнуто успішного результату з питань повернення "будинку Сікорського", який ще у 2000 році був переданий у довгострокову оренду благодійному фонду", - повідомляється на сайті оборонного відомства.

  Нагадаємо, Міноборони прагнуло розірвати договір оренди, укладений у 2000 році терміном на 49 років, й створити в приміщенні будинок-музей Ігоря Сікорського. Попередні дві спроби повернути пам'ятку у власність відомства були безрезультатними, суд став на бік орендаря, оскільки той регулярно сплачує орендну плату в сумі 14 тис. грн на місяць. Разом із тим орендар не виконував взятих на себе зобов'язань реставрувати приміщення.

  Будинок, в якому пройшло дитинство відомого українського авіаконструктора Ігоря Сікорського, розташований у центрі Києва на вулиці Ярославів Вал. У будівлі наразі ніхто не проживає, вона занедбана.

  Як повідомляв 5.ua, суд повернув Гостиному двору на Контрактовій площі в Києві статус пам'ятки архітектури.

  Попередній матеріал
  Пєсков наважився спростувати заяву Путіна щодо Сирії
  Наступний матеріал
  Нардеп: Яценюк не може звітувати, поки ми не побачили бюджету