Університет Богомольця
Університет Богомольця
Національний медичний університет ім. Богомольця

Студенти Національного медуніверситету Богомольця пікетували Кабмін 

Представники студентського самоврядування вимагають звільнити замміністра МОЗ України Лінчевського

Студенти Національного медуніверситету імені Богомольця не погоджуються з наказом Міністерства охорони здоров'я про усунення з посади ректора Катерини Амосової. Про це вони заявили під час пікету під стінами Кабміну.

"Незрозумілим чином була знята з посади наш ректор Катерина Миколаївна Амосова. Призначено виконуючим обов'язки Миколу Захараша, який не є представником адміністрації університету, він є професором кафедри", – зазначає один з активістів, голова Студентської ради медичного факультету №2 Тарас Шевченко.

Крім того, як кажуть студенти, протягом останнього місяця велася спрямована кампанія із дискредитації чинного на той час ректора Катерини Амосової. Зокрема, влаштовувалися мітинги, в яких брали участь люди, що не мають жодного стосунку до вишу.

"Біля університету були псевдо-студенти в халатах, які представлялися нашими студентами. І коли ми просили показати студентські квитки, представитися – вони не знали, скільки в нас факультетів, не знали нічого крім того, що "є Амосова і ми проти неї". Коли ми спілкувалися один на один, то вони казали, що "нас попросили", "нам дали 300 гривень", – зазначає заступник голови студентського парламенту Інус Багірова.

Як повідомляв раніше 5.ua, причиною для відсторонення з посади ректора Катерини Амосової послужив зрив ліцензійних іспитів "Крок 1. Стоматологія" для третьокурсників стоматологічного факультету НМУ. Важливе тестування не змогли скласти понад 200 студентів. У той самий час, як зазначає сама Амосова, керівництво університету зробило все можливе, аби іспит відбувся, однак МОЗ зманіпулював студентами.

"Стоматологічний факультет зараз, я не знаю як сказати, в такому підвішеному стані. І не знають, як їм надалі бути. Вони не перейдуть на наступний семестр, не перейдуть на четвертий курс, якщо не здадуть його", – каже Айнур Багірова: "Ну що сказати? Це скидається на саботаж. Спеціально був зірваний "Крок", хоча за день до того ці самі студенти стоматологічного факультету своєю студентською радою ходили до голови центру тестування Булах. Вона сказала, що все буде нормально".

Студенти впевнені – університет зробив усе, щоб ліцензійні іспити "Крок" відбулися. А у зриві тестувань вбачають політичні мотиви.

Попередній матеріал
США не підуть на жодну угоду щодо України без згоди Києва – заступник Тіллерсона
Наступний матеріал
Апеляційний суд скасував запобіжний захід Димінському, якого підозрюють у скоєнні смертельної ДТП