newsradio.com.ua

Спалах африканської чуми свиней на Київщині: знищено 48 тисяч голів

  Кількість знищених свиней на агрокомбінаті "Калита" у Київській області від початку реєстрації спалаху африканської чуми свиней сягнула 48 тисяч голів.

  Як повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України, вже десятий день поспіль робочі групи у складі ветеринарних фахівців, представників ДСНС та працівників підприємства здійснюють заходи з ліквідації спалаху АЧС. Зокрема, з метою обмеження руху транспорту та недопущення розповсюдження збудника за межі неблагополучного пункту цілодобово на під'їзних шляхах до свинокомплексу працюють карантинні служби. Розпочато роботу з механічного очищення та дезінфекції приміщень.

  Нині здійснюють заходи щодо виявлення свиней, продукції та сировини з них, вивезеної з агрокомбінату в інші області. Так, у Пирятині Полтавської області на м'ясокомбінаті виявлено близько 300 туш свиней, які були завезені протягом 23-27 липня з агрокомбінату "Калита". За результатами лабораторних досліджень виявлено к-ДНК вірус АЧС. Всі туші буде вилучено та утилізовано.

  Випадок АЧС 28 липня зафіксовано на агрокомбінаті "Калита". Комбінат оцінює свої збитки в суму близько 200 млн грн. Це перший спалах на промисловому виробництві. З 2012 року в Україні зареєстровано 32 випадки АЧС (16 - домашні свині, 16 - дикі кабани) в Запорізькій, Луганській, Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській і Рівненській областях.

  Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Вакцини від нього не існує. 

  Заступник глави Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський на брифінгу 5 серпня повідомив, що заплановані зустрічі з представниками ЄБРР і фахівцями FAO щодо надання допомоги у проведенні заходів з профілактики та ліквідації АЧС. На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини в Київській і Полтавській областях. Кабінет міністрів України виділив 44,7 млн грн на заходи з профілактики й ліквідації АЧС.

  Попередній матеріал
  Під час війни в Грузії українські вертолітники врятували декілька тисяч людей – посол
  Наступний матеріал
  У центрі Києва перевернулася "швидка", в якій було немовля