5 канал

"Скандинавська ходьба": У Києві набирає популярності ініціатива для незрячих

Тренуються щосуботи у столичних парках

Тренування для незрячих зі скандинавської ходьби проводять у столичних парках. Це ходьба із палицями на зразок лижних. Допомагають слабозорим атлетам так звані гайди – партнери-тренери, які йдуть поруч, підказують напрямок руху та попереджають про перешкоди. Репортаж журналістки "5 каналу" Діани Наконечної

У "скандинавський похід" вирушають тандемом. Наталія – незряча. Її супроводжує партнер Світлана. З'єднує їх спеціальна резинка, щоб відчувати дистанцію.

Голосіївським парком скандинавською ходою загалом крокують шість пар. Їх супроводжують партнери-гайди. Тренер Тетяна Білоконська розповідає, цей вид активності стає дедалі популярнішим в Україні. А для незрячих – це ще спосіб навчитися орієнтуватися в місцевості. Адже палиці для скандинавської ходьби заміняють тактильну тростину.

Тренер говорить: "Знімається навантаження на суглоби і на хребет. І ми коли ходимо з палицями, ми переносимо вагу тіла на палиці і це вважається дуже корисним".

Своєю чергою Руслан Рубель, організатор тренувань зі скандинавської ходьби, каже, що це дуже допомагає подолати страх перед виходом у місто.

Для професійного спортсмена Василя Закревського скандинавська ходьба – це відпочинок. Він щойно повернувся з Чемпіонату світу з паратріатлону, де виборов бронзу.

Заняття скандинавською ходьбою організовує Біговий клуб для незрячих "Гайд ранер". Тренуються щосуботи у столичних парках. Спортсмени-любителі закликають приєднуватися і інших людей з вадами зору. Також потрібні і волонтери. Як саме відбуваються тренування, дивіться у сюжеті:

 

Діана Наконечна, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Джамала емоційно про наболіле і корупцію: "Це – мій дім, не треба віддирати, не треба забирати"
Наступний матеріал
Мотузяник назвав "гарячу точку" минулої доби, загинув український військовий
Loading...