5 канал

Рукопашний бій, стрільба, фізпідготовка: У Фастові пройшов турнір пам'яті загиблого бійця АТО Івана Ступака

До Фастова з'їхалися з усієї України близько 100 підлітків

Військово-спортивний турнір пам'яті загиблого бійця АТО Івана Ступака влаштували на його малій батьківщині. До Фастова з'їхалися з усієї України близько 100 підлітків: щоб позмагатися у рукопашному бою, стрільбі та фізпідготовці.

Вправно валить на землю суперників 11-річний Владислав. Він хоче бути вояком. А юний розвідник Назар, який розбирає автомат не гірше, ніж військові, вже навіть визначився з конкретними планами на доросле життя: "Я хочу поступати після 9 класа. Звідти я вийду вже кадетом і піду на Схід воювати".

Найкраще вправляється зі зброєю суддя змагань Іра Міщенко. Вона розбирає "Калашников" лише на 2 секунди довше за норматив – "за 42 секунди".

За дітьми спостерігають Сергій та Федір. Батько та син – обидва тренери з рукопашного бою – привезли з Вінничини на змагання до Фастова півтора десятка своїх найкращих учнів.

Тренер Федір Водянюк говорить: "Ми на них покаладаємо чоловіче навантаження, на ці дитячі плечі. Діти мають мотивацію, що це їхня справа, чоловіча, – в майбутньому захищати". Учасники змагань навіть обідають по-військовому. З власним армійським посудом.

5 канал

В минулому військовий розвідник Юрій Пустовій третій рік поспіль збирає у Фастові патріотичну молодь. Змагання присвячені його побратиму Івану Ступаку, з яким вони разом воювали на Сході і який загинув на початку 15-го року під Дебальцевим.

Юрій Пустовій, організатор змагань, розповідає: "Сепари стріляли з будівлі, де була багатодітна сім'я. Він заборонив туди стріляти, бо, каже, там можуть бути люди. І він спробував з одним з бійців, щоб не піддавати небезпеці своїх підлеглих здійснити маневр і обійти цю будівлю. На жаль, там був снайпер і Ваня загинув".

А Микола Цісар багато років викладає кульову стрільбу у Фастові. Показує світлини переможців міжнародних змагань і снайперів, яких він колись навчав. Каже, нині до нього стоїть черга з охочих опанувати снайперську майстерність. Але всіх взяти до своєї секції - він не може фізично. І так вже 40 людей навчає.

У тирі Миколи Цісара –  наступний етап змагань. Стрільба по мішенях. Юра Мацапура один із найвлучніших учасників. Він переконаний, у майбутньому це вміння йому стане у пригоді: "Хочу стати військовим. Розвідником".

Максим Волобоев, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Краща арт-батарея: на Чернігівщині почались змагання "богів війни" – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Дали можливість жити в мирному місті": 56-та мотопіхотна бригада повертається на передову
Наступний матеріал
"Укрзалізниця" пообіцяла гроші пенсіонеру, якого електричка протягла вниз головою – подробиці
Loading...