5 канал

Різдвяна хода середмістям Києва: Як вертеп Хрещатиком гуляв

Долучилися до святкової ходи близько тисячі людей

У центрі Києва лунають колядки колядки – співають учасники різдвяного вертепу. Долучилися до святкової ходи близько тисячі людей. На таку кількість охочих заспівати – не розраховували навіть організатори. Утім тих, хто не встиг подивитися на костюмоване дійство. Зокрема і через сильні морози, заспокоюють – свято триватиме ще кілька днів.

На Софійській площі столиці збираються колядники – звіздарі, чорти, янголи, царі Іроди та інші учасники Різдвяного вертепу, підтягуються і містяни з туристами. Коли вже й яблуку ніде впасти, колона рушає до Хрещатика. В голові колони – дідух – символ врожаю і добробуту.

Військовослужбовець Борис прийшов із дружиною і дочкою. Каже, так Різдво святкує вперше, не прийти не міг: "Це перемога і здобуття своєї державності. Це наше коріння".

Пройшовши Хрещатиком, величезний вертеп повертається до Софії Київської, де і починається різдвяний концерт. Цей гурт із Горошкова, що на Київщині, привіз підбірку колядок, що споконвіку співають в їхньому селі. Колектив "Джерело" існує з 80-х років минулого століття.

"Перші жіночки пішли далеко за обрій, а ми продовжуємо їхню справу – співаємо пісні, колядуємо колядки, зберігаємо традиції нашого українського народу", – розповідає керівник

Послухати стародавні українські колядки та різдвяні пісні на головній сцені Софійської площі можна до 15-го січня.

Дмитро Мороз та Сергій Кліменко, "5 Канал"

Попередній матеріал
Поблизу Авдіївки відбито напад ворожої ДРГ, Водяне обстріляли зі 122-мм артилерії – штаб АТО
Наступний матеріал
Захурделило: В Італії, Нідерландах та Туреччині аномально сніжить

Христос народився – славімо його: Як кияни святкують Різдво

Досить сидіти під ковдрою: Похилі черкащани влаштували різдвяні купання у Дніпрі

Святійший Філарет - Різдвяне інтерв'ю

"Різдвяна свічка": У Маріуполі влаштували святковий флешмоб