5 канал

"Постріл з 10 метрів упритул": що розповів суду постраждалий від "зачистки Майдану"

Якщо провину екс-високопосадовця доведуть, він проведе залишок життя за ґратами

У понеділок, 11 вересня, у Шевченківському райсуді столиці допитали першого потерпілого у справі про силовий розгін Євромайдану – киянина Віктора Опаленка. Чоловік зазнав поранення ока та ноги 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, передає "5 канал". 

Головний фігурант цієї справи – екс-начальник головного управління СБУ Києва та області Олександр Щеголєв. Йому і закидають розгін мирної акції.

Як розповів на суді постраждалий, він бачив озброєних силовиків того дня у середмісті столиці, був свідком штурму активістів Майдану. Стверджує, що сам зброї не мав і протиправних дій не вчиняв. Натомість, невідомі силовики надвечір 18 лютого 14 року поранили його у ногу, а згодом вистрілили у голову та поцілили око.

Лікувався Віктор Опаленко кілька місяців, зокрема, і за кордоном, переніс кілька операцій на оці, утім, частково втратив зір і отримав інвалідність другої групи.

"Перший постріл я отримав в ногу – у правий палець. У мене розірвало шкіряний кросівок. Переді мною метрів у десяти стояв спецпідрозділ "Беркут". В якийсь момент я звернув увагу, що розсунувся щит і я побачив постріл, фактично з 10 метрів упритул. Я відчув сильний удар в голову в район лівого ока", - розповів потерпілий.

А от адвокат Олександра Щеголєва каже, що оцінку діям правоохоронців дати не може.

"Потерпілий повідомив, що він не знає про участь Олександра Щеголєва в тих подіях; що він не знає, хто з правоохоронців вчиняв ті чи інші дії. Я не можу дати їм оцінку, але вважаю, що вони мають опосередковане відношення", – зазначає захисник Кирило Легких.

"Обвинуваченому інкримінуються дії, стосовно організації тих дій правоохоронців, тому очевидно, що він, скажімо так, не був безпосередньо на Майдані і не вчиняв безпосередньо дії проти конкретних громадян. На Майдані діяли відповідно рядові працівники, а ними хтось керував", – пояснює ситуацію прокурор ГПУ Олександр Супрун.

Надалі у суді продовжать допитувати потерпілих, а їх у справі 136 осіб. Обвинуваченому Олександрові Щеголєву закидають організацію силового розгону активістів Євромайдану 18 та 19 лютого 2014 року. У матеріалах справи йдеться, що саме Щеголєв разом з іншими тодішніми високопосадовцями керував "зачисткою Майдану". Тоді десятеро людей загинули, ще 124 постраждали. Якщо провину доведуть, екс-начальник ГУ СБУ може сісти за ґрати довічно.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Результати розслідувань справ Майдану: інфографіка від ГПУ

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Умеров розповів про подальші дії у справі Чийгоза
Наступний матеріал
"Моторошна реабілітація": на Сумщині поліція викрила лікарню-катівню
Loading...