Фото із відкритих джерел

Показ зброї та рейс Дніпром: у Києві масштабно відзначають 110-ту річницю народження Шухевича

Роман Шухевич – видатний діяч українського національного руху, керівник ОУН і головнокомандувач УПА з травня 1943 року до своєї загибелі

У Києві 30 червня відзначають 110-ту річницю від Дня народження Романа Шухевича – головного командира Української повстанської армії.

  • Презентація

Так, у Музеї історії України у Другій світовій війні продемонстрували мультимедійну презентацію про видатного українського націоналіста та людей, що його оточували. Особлива увага – зв’язковим Катерині Зарицькій та Галині Дидик – вони шукали конспіративні квартири, де збиралися члени УПА та допомагали Романові Шухевичу у його діяльності. Обидві жінки за таку діяльність провели у радянських таборах понад 20 років.

5 канал
  • Концерт та показ зброї – давньої та сучасної

Згадали Романа Шухевича і просвітницьким концертом просто неба в одному зі спальних районів столиці. Примітно, що захід організували на однойменному проспекті.

Зі сцени лунали патріотичні пісні, а поблизу показували макети зброї часів Романа Шухевича. Зокрема – гвинтівку Мосіна 1927 року та чеський кулемет 1940-х років. Побачити охочі могли й однострій УПА. Поруч же продемонстрували макети озброєння, яке вже у наш час військовослужбовці використовують у зоні АТО. На думку організаторів, це символізує продовження визвольної боротьби за Україну.

  • Історія теплоходу імені Романа Шухевича

Урочистості з нагоди дня народження Романа Шухевича продовжилися на Річковому вокзалі столиці. Відтепер ім’я командира носитиме один із прогулянкових теплоходів. По закінченню офіціальної церемонії теплохід ім. Романа Шухевича відплив хвилями Дніпра.

Саме судно збудували у Запоріжжі у 1991 році, воно є ровесником незалежної України. На ремонт теплоходу витратили близько 600 тисяч гривень. У перший рейс теплохід зможе вирушити вже за кілька днів. На ньому можуть розмітитися до 200 туристів. Передбачається, що він зможе доплисти до Білорусі. 

5 канал

На офіційній церемонії був присутній і син Романа Шухевича Юрій. Про що він говорив та як у Києві урочисто святкували річницю народження національного героя – дивіться у відео: 

Довідка: Роман Шухевич – видатний діяч українського національного руху, керівник ОУН(б) і головнокомандувач УПА з травня 1943-го до своєї загибелі в 1950 році.

Попередній матеріал
Тимчук: В Кремлі почали прозрівати з того, кого вони "виростили" в окупованому Донбасі
Наступний матеріал
"Чорна бухгалтерія регіоналів": У НАБУ кажуть, що справа Охендовського готова для передачі до суду
Loading...