Побиття у 'Форі', Київ
Побиття у 'Форі', Київ 5 канал

"Копняки за бажання випити?": хто і чому побив студентів у столичному магазині – сюжет

У соцмережах набуло розголосу відео, на якому люди у формі охоронців у столичному магазині "Фора" ногами лупцюють людину

Представники охоронної фірми наполягають: студенти були п'яними і вимагали продати їм алкоголь в заборонений час. Адміністрація магазину від коментарів відмовилася, а потерпілий звернувся із заявою до поліції. Хто правий, а хто винен – тепер з'ясовуватиме слідство. У ситуації намагалася розібратися і наш кореспондент Євгенія Китаїва.

У соцмережах кияни активно обговорюють 8-секундне відео, на якому видно, як охоронці ногами лупцюють людину, яка лежить на підлозі. Інцидент стався у ніч проти суботи, 22 грудня, в магазині "Фора" на вулиці Борщагівська. Аби з'ясувати, що насправді сталося, їдемо на місце події.

Охорона, яка чергувала на момент приїзду знімальної групи, небагатослівна. Коментувати нічний інцидент відмовляється і каже: навіть посвідчення заборонили показувати журналістам.

Побиття у 'Форі', Київ
Побиття у 'Форі', Київ5 канал

Адміністрація супермаркету теж від будь-яких коментарів відмовляється. "Мене не було на той час на магазині. Я нічого не бачила. Я не можу прокоментувати те, чого я не бачила. Всі відповіді – у нашому прес-центрі", – каже представниця "Фори".

Побиття у 'Форі', Київ
Побиття у 'Форі', Київ5 канал

До магазину в цей час прийшла група людей на чолі з депутатом Київради. Той каже: з'ясував, що учасниками інциденту були нетверезі студенти, які вимагали продати алкоголь після 23:00, хоча це заборонено. Водночас, хоче прояснити, наскільки законними були дії охоронців.

"Засуджую будь-які прояви неадекватності студентів. Адекватна реакція охорони – це припинити, тобто зафіксувати порушників, викликати наряд поліції", – каже депутат Київради Володимир Назаренко.

Згодом прибуває наряд охоронної служби "Шериф", яка обслуговує цей магазин. І саме співробітники цієї фірми стали фігурантами інциденту. Наряду демонструють відео, яке активно обговорюють у соцмережах.

  • Депутат Київради: Скажіть згідно ваших посадових обов'язків є право отак бити?
  • Представник "Шерифу": Немає.

Побиття у 'Форі', Київ
Побиття у 'Форі', Київ5 канал

Інший співробітник "Шерифу" пояснює знімальній групі, як саме мали діяти їхні колеги у такій ситуації: "Затримати, викликати поліцію, дочекатися її та передати правоохоронцям. Якщо до нас уже полізли – застосувати спецзасоби. У нас є газовий балон на випадок загрози для життя".

Побиття у 'Форі', Київ
Побиття у 'Форі', Київ5 канал

Згодом один із керівників "Шерифу" на своїй сторінці у соцмережі оприлюднює ще один, більший шматок відео з нічним інцидентом.

"Чергові "Алкогерої" спробували показати свою крутість і кльовість, а закінчилося обличчям у підлогу. Алкоголь після 23:00 не продається і крапка. Наша позиція проста: "правопорушення шкідливі для здоров’я". 3 рекомендації при взаємодії з охороною:

  1. Виконати законні вимоги припинити правопорушення;
  2. Не провокувати охоронців;
  3. Якщо проти вас здійснюються протиправні дії, викликати поліцію", – саме такою є позиція охоронної фірми.

Побиття у 'Форі', Київ
Побиття у 'Форі', Київ5 канал

Наявні шматки відео просимо прокоментувати правозахисника.

"Нецензурна лайка студентів у громадському місці – це вже склад адміністративного порушення. Охоронці ж порушили норми закону "Про охоронну діяльність", в якому чітко вказано, які саме дії може чинити охорона", – пояснює правозахисник Юрій Бауман.

Побиття у 'Форі', Київ
Побиття у 'Форі', Київ5 канал

Слідство тепер з'ясовуватиме, чи було правомірним застосування фізичної сили до відвідувача, і до якої міри. Якщо виявиться, що за наслідками проведення досудового розслідування застосування сили було неправомірним, то може виникнути питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності охоронців.

Тим часом, у прес-службі столичної поліції "5 каналу" повідомили: потерпілий звернувся із заявою. Правоохоронці провели першочергову перевірку і направили його на судово-медичну експертизу, щоб з'ясувати стан ушкоджень. Поки що подію кваліфікують як хуліганство.

Євгенія Китаїва, Михайло Третяк, Дмитро Демішев, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

В Одесі побилися екоактивісти та поліцейські: стало відомо чому – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вибух на ярмарку у Львові: які висновки зробило місто і чому ятки знову запрацювали
Наступний матеріал
Смертельне цунамі в Індонезії: загинуло близько 300 осіб