"Остарбайтери":До 75-ї річниці примусової депортації українців у Німеччину
"Остарбайтери":До 75-ї річниці примусової депортації українців у Німеччину 5 канал

День пам'яті: сьогодні 75-та річниця початку примусового вивезення українців до Німеччини

Під час Другої світової війни в Німеччині примусово працювали близько 2 мільйонів остарбайтерів з України

18 січня 2017 року в Україні відзначають день пам’яті з нагоди 75-ї річниці від початку примусового вивезення населення України в Німеччину, інформує "5 канал".

Саме в січні 1942 року з Харкова вирушив перший ешелон із остарбайтерами. Під час Другої світової війни в Німеччині примусово працювали близько 2 мільйонів остарбайтерів з України.

"Сьогодні о 12:00 у стінах Національного музею історії України у Другій світовій війні відбудеться захід, який ми назвали "Остарбайтери: Музейна рефлексія в експозитарному просторі". Вона приурочена до 75-ї річниці першого вивезення українців – примусових робітників, на території Харкова. Перший ешелон відправився з Харківського вокзалу у сторону Кельна, в Німеччину. Ця партія нараховувала 1117 осіб", - розповідає старший науковий співробітник Національного музею історії України у Другій світовій війні Віталій Горобець.

За його словами, перший такий великий транш з Києва відбувся уже 22 січня 1942 року.

Загалом "музейна рефлексія" у столичному Музеї складатиметься з кількох частин. Всіх киян закликають оглянути експозиційне втілення теми українських остарбайтерів у стінах закладу. Глядачам представлять документи з дивовижними долями людей, зокрема – це документація вербувальних окупаційних органів. Що ще можна буде побачити сьогодні в стінах Національного музею історії України у Другій світовій війни – дивіться далі:

Попередній матеріал
Нардеп: Бюджет необхідно наповнювати не кредитами МВФ, а за рахунок власних надходжень
Наступний матеріал
Гройсман: Команда МОЗ абсолютно некорумпована, що не всім подобається, але доведеться рахуватися
Loading...