5 канал

Нове життя "Літаючої тарілки": юні кияни запропонували, як реконструювати архітектурну "родзинку" Києва

На ремонт "тарілки" потрібно більше 150 мільйонів гривень

Нове життя для яскравого зразка архітектурного модернізму минулого століття – "Літаючої тарілки", що у Києві. Вона, як і ще одна 16-поверхова будівля Інституту науково-технічної експертизи та інформації, стане частиною майбутнього торгового комплексу, який уже зводять. Над тим, як провести реконструкцію та водночас не втратити архітектурну родзинку, розмірковували юні кияни, які презентували свої проекти будівель. Їх бачила кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

"З тарілкою, ми її реставруємо, робимо там ремонт, але залишаємо там такий самий зал, щоб можна було проводити вистави", – каже одна зі школярок.

'Літаюча тарілка' в Києві
'Літаюча тарілка' в Києві5 канал


Як має виглядати "тарілка" та що побудувати довкола неї, взялися фантазувати київські школярі. Діти приготували проекти, два з яких у космічному стилі, один – у морському – тут кальмари, акули, морські огірки. Яскраві кольори стін, скульптури, озерця та багато зелені. Діти пояснюють: щоб не було сіро і буденно. Подбали школярі й про енергоефективність, розмістивши на будинку сонячні батареї.

Викладачі кажуть, в архітектурній студії намагаються виховати свідомих киян, які б розуміли цінність історичних об'єктів, зокрема, й тарілки.

Поліна Адаменко, керівник дитячої архітектурної студії, говорить: "Архітектурна спільнота дуже боїться, що тарілка ця взагалі зникне, і через дітей, їхніх батьків, їхніх знайомих, всіх, хто почує про це. І таким чином ми сподіваємося, що зможемо зберегти цю будову".Остаточний вигляд тарілки забудовники узгоджуватимуть з Міністерством освіти, на балансі якого знаходяться об'єкти.

Заступник міністра освіти Роман Греба нині говорить: "Ми так підтримуємо вимоги громадськості, щоб "тарілка" була збережена в такому виді, в якому вона є, щоб вона використовувалася, як об'єкт для освітніх цілей, для культурних цілей, щоб вона не змінилася зовні".

Утримувати ці будівлі Міністерство освіти не може. Вже від 2012 року люди працюють тут без опалення, а самі приміщення в аварійному стані. На ремонт потрібно більше 150 мільйонів гривень. Тому й погодилися на оренду, за умовами якої інвестор реконструюватиме будівлі за власний кошт. Ремонт 16-поверхівки вже розпочався.

"Міністерство жодним чином не постраждає. І підприємства також не постраждають. Навпаки, переїдуть у нормальні офісні приміщення, які відповідають стандартам", – каже Греба.

Одночасно з реконструкцією будівель, поряд триває будівництво торговельного центру, у якому, зокрема, відкриють довгоочікуваний в Україні магазин IKEA. За словами викладача університету архітектури Миколи Дьоміна, майбутня споруда жодним чином не псуватиме вигляду архітектурного ансамблю.

Після реконструкції, у тарілці обіцяють облаштувати зал для лекцій, конференцій та культурно-мистецьких заходів. А в будівлі 16-поверхівки з'явиться перший в Україні інтерактивний музей науки для дітей та молоді.

Ірина Сисак, Анна Кудрявцева, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Український захисник загинув на передових позиціях сходу від кулі снайпера – Волинська ОДА
Наступний матеріал
Як у кіно: Маск показав майже готовий швидкісний тунель під Лос-Анджелесом – відео