Київське водосховище 5.ua

"Ковток повітря": На Київщині рятують рибу від задухи

Акція "Ковток повітря" відбулася одразу на двох берегах Київського водосховища

На Київщині рятують рибу від задухи. Через великий шар льоду, застій води і безперервне гниття водоростей їй немає чим дихати. Місцями товща криги сягає 40 см. От рибалки і екологи озброїлися кайлами, свердлами та очеретом. На лід вирушила і наша Діана Караульна.ЛЮФТ їдемо

Журналісти, екологи та рибалки їдуть на середину Київського водосховища для того, щоб врятувати рибу. Тут водяться карась, щука, плотва, синець. Та нині рибі нічим дихати. Для цього свердлять лунки.

Рибалка Владислав Кисіль каже: "Десь приблизно 2-3-5 м лунка від лунки. Це раціонально розподіляє подачу кисню на певній території".

Щоб лунку знову не затягло кригою, в неї вставляють порожні стебла сухого очерету. Метод – дідівський, та як кажуть рибалки, дуже ефективний. Очерет щільно притискають, засовують на всю товщу льоду і присипають, щоб зафіксувати в правильному положенні.

Менш як за півгодини рятівники просвердлили цілий очеретяний коридор. Щоб пробурити лунку мотобуром, який працює на бензині, потрібно менше хвилини і мінімум зусиль. Олександру складніше, адже в нього ручне свердло. Тут, пояснює рибалка, потрібна техніка і сила в руках.

Напередодні екологи перевірили вміст кисню у водоймі. Результати показали: на літр води – 5-6 міліграмів кисню, це норма.

Віталій Сорочук, начальник відділу державної екологічної інспекції Київської області, пояснює: "Загалом ситуація не критична, риба не дохне, риба не спливає. Коли лунку пробивають, перші показники, це коли зринають жучки, рибка-ігла там така є. Зараз такого немає, але заходи такі необхідно проводити.

Акція "Ковток повітря" відбулася одразу на двох берегах Київського водосховища. Утім, на цьому рибалки не планують зупинятися, свердлитимуть лунки й на інших водоймах. І закликають усіх любителів риболовлі - подбати зараз про свій майбутній улов.


Діана Караульна, Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
Кіберполіція виявила в соцмережах небезпечні групи, що доводять дітей до самогубства
Наступний матеріал
У Новій Зеландії відбувся чемпіонат світу зі стрижки овець
Loading...

У Києві рибалка витягнув гранату із Дніпра

Рятувальники шукають в Азовському морі зниклого рибалку

У США рибалка вполював величезну білу акулу