5 канал

Історія "динозавра" та кабачків на Київщині: як село за тваринкою ганялося

Три тижні тому до обійстя пенсіонерів прибилася півтораметрова тваринка, яка вельми налякала пенсіонерів. Ба більше – вона попоїла врожай на городі

Прокинулася вранці, а на веранді дачі сидить півтораметровий динозавр. Точніше – велетенська ігуана. 

Спершу пенсіонерка Інна Іллєнко вирішила, що це чоловік з неї пожартував і поставив опудало, а коли з'ясувала, що тварина жива, подружжя впродовж місяця притиралося до співіснування з прибульцем. Навіть дозволяли їсти городину, а згодом звернулися до "Товариства порятунку тварин", щоб волонтери знайшли ящірці ліпші умови.

"Уже кілька днів на моєму городі динозавр їсть кабачки", – саме так описала описала волонтерам 8-кілограмового красеня мешканка села Крушинка.

"Відчиняю двері на веранду – і сидить таке чудо-чудовисько. Кличу чоловіка. О, кажу. Дивись, яке в нас чудо з'явилось! І він каже – це динозавр. Який динозавр? Вони ще в льодовиковому періоді вимерли, а він каже – один залишився", – розповідає пенсіонерка Інна Іллєнко.

Три тижні тому до обійстя пенсіонерів прибилася півтораметрова ігуана. Уранці перелякала господарів появою у будинку, а потім заспокоїла – мирно вийшла на подвір'я та почала наминати траву. Що робити з такою приблудою, дачники не знали, тому звернулися по пораду до сусіда.

"Ми покликали сусіда, а він сказав – треба його вбить. Ми сказали  не треба його вбивати, але він схопив палицю – і за ним. На кущі він піднімається за якусь хвилину", – розповідає жінка.

У тіні живоплоту ігуана і ховалася весь цей час, харчувалася городиною. Найбільше посмакували кабачки, листя салату та ревінь, а от помідори та кінзу тварина проігнорувала. Попри те, що пенсіонери звикли до екзотичного гостя, розуміли, що врятувати його зможуть лише фахівці. Тому подзвонили до Товариства порятунку тварин.

За тиждень подружжя звикло до ігуани. Тому коли тварину забрали, вони засумували. Нині ігуану відгодовує смаколиками директор Київського зоопарку. Саме сюди зоорятувальники доправили знесилену місячним поневірянням тварину. Після огляду герпетологами, мандрівникові приписали санаторний режим – спокій і повноцінне харчування. 

Доросла ігуана не виявляє агресії до людей – не б'ється та не кусається, з готовністю підставляє голову, щоби пошкрябали за вушком. А до зоопарку вже звернулися господарі пропажі. Вони хочуть повернути свого "Генрі" додому.

Про пригоди ігуани-мандрівниці – у сюжеті "5 каналу":

Леся Головата, Василь Дендін, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Унікальна такса-рятівник: чим живе та кого рятує 9-річний Кріс – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нардепи проїхали уздовж кордону з РФ, аби проінспектувати проект "Стіна"
Наступний матеріал
Підрядники не встигають освоювати кошти міжнародних фінансових інституцій на ремонт українських доріг – "Укрдорінвест"
Loading...