ГПУ підтверджує: будинок Сікорського відібрали у Шуфрича і повернули державі

  Військова прокуратура повернула у державну власність будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського, де він сконструював свій перший гвинтокрил

  Завдяки втручанню органів військової прокуратури повернуто до державної власності будинок родини відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського, передає прес-служба ГПУ. Об’єкт нерухомості на вул. Ярославів Вал 15-Б у Києві ще у 2000 році був переданий державним підприємством Міністерства оборони України в оренду Міжнародному благодійному фонду "Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського". Метою укладання цього договору було розміщення у вказаному будинку музею та забезпечення його функціонування.

  "Однак, упродовж 15 років орендатором не проведено жодних будівельних робіт, орендоване майно утримувалось з порушенням санітарних норм та правил пожежної безпеки, що призвело до аварійного стану будівлі. У зв’язку з цим військовою прокуратурою Київського гарнізону ініційовано розірвання зазначеного договору оренди в судовому порядку", – зазначили у ГПУ.

  21 червня після апеляції набрало законної сили рішення господарського суду Києва від 11 грудня 2015 року, яким задоволено позовні вимоги військової прокуратури та розірвано договір оренди зазначеного нежитлового приміщення. "Таким чином органами військової прокуратури вжито вичерпних заходів щодо витребування з незаконного володіння зазначеної будівлі, яка попри незадовільний стан має велику історичну цінність для нашої держави" – підкреслили у ГПУ.

  Раніше про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова Київської міськорганізації партії "Демальянс" Анастасія Семчук. Вона уточнила: "Шуфрич програв суд по будинку Сікорського! Апеляційна справа тривала півроку. Деяких судових засідань доводилося чекати по 4-5 годин".

  За даними ЗМІ, благодійний фонд "Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського" пов'язують із екс-"регіоналом" Нестором Шуфричем. Він орендував приміщення з  2000 року з правом приватизації на 49 років. Зараз триповерхівка практично зруйнована. На початку червня її виставили на продаж. За неї просять $2 млн, або ж 50,06 млн грн. Загальна площа приміщення - 1800 кв м.

  Нагадаємо, два дні тому на аеродромі "Чайка" в селі Петропавлівська Борщагівка Київської області відбулась акція під назвою "Авіамайдан" для привернення уваги громадськості до проблеми будинку Сікорського.

  Попередній матеріал
  Речниця Кучми заявила про позачергове засідання Тристоронньої контактної групи
  Наступний матеріал
  Помічниця держсекретаря США Нуланд прибула до Києва

  Активісти вимагають не допустити руйнації будинку Сікорського

  Суд повернув будинок Сікорських у Києві Міністерству оборони

  Міноборони хоче через суд повернути будинок Сікорських у Києві

  Захистити садибу Сікорських від руйнації закликають столичну владу активісти