Бракує вільних рук: як пункт допомоги на столичному вокзалі зустрічає українських військових

Аби утримувати пункт тут постійно задіяні близько сотні волонтерів

Бракує вільних рук. Нових волонтерів шукають у пункті допомоги українським військовим, що розташований на залізничному вокзалі у Києві. Щодня, позмінно, по кілька годин небайдужі допомагають бійцям, які прямують через столицю на ротацію чи вже повертаються додому, або ж їдуть на лікування. Тут воїни можуть і відпочити з дороги, і поговорити про наболіле з тими, хто їх розуміє.

У волонтерів є свій секрет гарної зустрічі. Бійці з дороги завжди раді домашній їжі. Втім, інколи тут бракує навіть олії, щоби щось підсмажити. Ці макарони з сиром до пункту принесли вже готовими.

Щоби утримувати пункт, потрібно чимало однодумців. Сотня волонтерів намагаються встигнути все. І купити свіжі продукти, і приготувати обід бійцям, і прибрати для зустрічі нових гостей.

Лариса Бугаєць, координатор волонтерського пункту на столичному вокзалі, каже: "До нас приходять військовослужбовці діючі, добровольці, всі ті, хто зараз захищають нашу країну. Багато у нас відпочивають, ми видаємо ковдрочку, подушку, хлопці сплять. Нас приблизно сто осіб. Але цього дуже мало і хотілося б, щоб люди до нас приєдналися ще".

Влад уже добу чекає свого потяга. Каже, таких пунктів має бути більше, і не тільки в містах-мільйонниках.

Військовослужбовець ЗСУ Владислав каже: "Із супроводжуючим їхали виходить в Дніпра, і потягів не було. І він нас запросив сюди. Так як грошей у нас на готелі не було".

Дякують за притулок бійці по-різному: хто шеврон чи прапор подарує, хто вірша напише.

Завітати до волонтерського пункту може кожен український військовослужбовець. Достатньо лише мати із собою посвідчення чи довідку. А для тих небайдужих, хто хоче сам допомогти роботі пункту – й документів не потрібно. Тут чекають усіх і завжди. Особливо, в період літньої спеки.

Валерія Павленко, Данило Шматько, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко назвав переваги, які ЗСУ отримали із Javelin
Наступний матеріал
"Час можливостей" на "5 каналі" – відео