Антимонопольний комітет повернув алкоголь в МАФи

  У київській владі будуть шукати інші можливості обмежити продаж алкоголю в МАФах

  17 липня 2016 року Київська міськрада зобов'язана скасувати своє рішення про заборону продажу спиртного в МАФах. Про це ЛІГА.net повідомив голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) Олексій Хмельницький. Якщо міськрада його не виконає, АМКУ обіцяє судитися.

  Як пише видання, активність власників МАФів можна зрозуміти. За словами Миколи Крівороба, зараз у Києві працюють близько 6500 кіосків, з яких ліцензії на торгівлю спиртним оформили близько 1600. "У кожного п'ятого покупця ліцензії продаж алкогольних напоїв – основний бізнес", – пояснює він. З цим, а також невдоволенням пивоварів, які через МАФи продають близько 20% від загальної кількості своєї продукції, і пов'язаний масштабний конфлікт.

  Київська міська рада підготує проект рішення про скасування заборони на продаж алкоголю в МАФах, розповів заступник голови постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Денис Попов. "Прийняте депутатами рішення не відповідало вимогам законодавства", – визнав він. Але від ідеї влада не відмовиться. За словами депутата, Київрада має намір домогтися обмеження продажу спиртного в нічний час, що дозволить скоротити кількість ДТП в середньому на 30%.

  У міста є інші механізми для обмеження продажу алкоголю. Наприклад, істотне підвищення відрахувань місту кіосками, які торгують спиртним. "У цьому випадку його продаж може стати економічно невигідним", – говорить Попов. Він додає, що місто розглядає можливість обмежити реалізацію алкоголю в усіх роздрібних магазинах з 22:00 до 10:00. Зараз представники адміністрації проводять консультації з цього приводу з представниками продовольчих мереж.

  Нагадаємо, на сесії 16 березня цього року Київська міськрада заборонила продавати алкоголь, в тому числі й пиво. Рішення було прийнято "з голосу". Але незважаючи на порушення процедури прийняття регуляторного акта (проект повинен пройти процедуру громадських слухань), документ був опублікований в газеті "Хрещатик" 12 квітня, і нові обмеження вступили в силу. КМДА дала підприємцям час до 1 вересня підготуватися до нових вимог роботи.

  Заборона викликала протести серед підприємців. 21 квітня 2016 року власники кіосків штурмували КМДА – і влада Києва пішла на поступки власникам кіосків з алкоголем. За словами голови громадської організації Київський міський комітет порятунку бізнесу Миколи Крівороба, до десяти бізнесменів і громадських організацій подали позови до Окружного адміністративного суду з вимогою скасувати березневе рішення Київради. "Всі ці справи об'єднали в одну. До розгляду питання по суті поки не приступали", – розповів він.

  У середині квітня вивченням цього документа зайнялося Київське обласне територіальне відділення АМКУ.
  Як стало відомо виданню, на початку червня комітет підтримав малий бізнес. 17 червня Київрада отримала повідомлення про рішення АМКУ. "Київська міськрада поставила власників МАФів і великі торгові мережі в нерівні умови", – пояснив Олексій Хмельницький. Іншими словами, одним бізнесменам дозволили продавати алкоголь, а іншим – ні.

  Як повідомляв 5.ua, 25 червня 2016 року в Києві перекрили рух через демонтаж МАФів

  Попередній матеріал
  Рокова злива у Ростові: дівчину потоком води затягнуло під машину
  Наступний матеріал
  Одна з найбільших рейтингових агенцій S&P пояснила, чому погіршився кредитний рейтинг ЄС

  Услід за МАФами: Кличко звітує про закриття незаконних заправок

  Київрада прийняла до розгляду петицію про демонтаж МАФів біля станцій метро та в підземних переходах

  У Броварах на зупинці вибухнув МАФ, загинула людина (фото)

  Столичні кіоски ігнорують "сухий закон"