"Золоті скарби зниклих цивілізацій" презентували у Львові

  "Золоті скарби зниклих цивілізацій" – унікальну виставку ювелірних шедеврів, від доби бронзи до часів Київської Русі - презентували у Львові. Експозиція працюватиме рік, за цей час її двічі поновлюватимуть. Кошти від продажу квитків - підуть на реставрацію львівського палацу Потоцьких. Науковці кажуть - львів`яни вперше побачать прикраси, предмети побуту та зброю часів Римської доби, Візантії та Київської Русі- знайдені на теренах України. Усі експонати надав Благодійний фонд пам’яті Сергія Платанова "Платар", створений на основі приватних колекцій старожитностей.

  Дослідники кажуть - усі предмети, які привезли до Львова, унікальні. Ця царська гривна скіфського періоду - єдина у світі, її знайшли на городі і продали до приватної колекції. Історики переконані - серед золотих прикрас вона - особлива.

  Марія Моторжина, зберігач колекції: "Эта гривна по стилистическим ее характеристикам относится к 4 веку, это Скифский период на территории Украини. На даний  момент известна только одна гривна. Больше таких подобних гривен нету. Єсть женские гривни болем познего периода и детские грвни тоже встречаются, они в той ветрине – но такая она в своём роде пока одна".

  У Львові експонують лише невелику частину зі всієї 20-ти тисячної приватної колекції. Вартість її організатори приховують, водночас зізнаються, що вживають надзвичайних заходів безпеки. Вже у березні виставка поповниться новими артефактами. Після великої перерви, Львів став першим містом, де експонують золоті скарби зниклих цивілізацій.

   Володимир Індутний, директор приватної колекції: "Більшість цих предметів безумовно атрибутуються як походження з України. Можливо якась річ скажімо чи скло, чи якась така річ  могла бути привезеною, скажімо в нас є Крим. Це територія де проживали історично дуже багато народів і це були широкі торгові шляхи – де ми могли знайти і грецькі і римські і інші речі".

  Щоби експозицію могли відвідати якомога більше студентів та учнів, її організатори запропонували навчальним закладам проводити уроки історії безпосередньо у музейних залах.

  Оксана Козинкевич, директор Палацу Потоцьких: "Тут будуть відбуватися відкриті уроки, будуть конференції, для того щоб виховувати у нашого молодого покоління оце почуття гордості, що ми маємо таке надзвичайне минуле".

  Шедеври давньої  історії вже бачили у Польщі, Ватикані, Сполучених Штатах. Усюди - колекція викликала захоплення серед відвідувачів та науковців.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Три українських фільми, відзнятих за державний кошт, невдовзі потраплять до кінотеатрів
  Наступний матеріал
  Медичний гвинтокрил розбився в американському штаті Флорида
  Теги: