Жолдак привіз до Києва "Войцека" (РЕПОРТАЖ)

  Скандальний режисер Андрій Жолдак, який сам себе називає неформальним лідером українського театру, завітав до України з прем`єрою. Останніми роками Жолдак живе в Берліні і працює з різними європейськими та російськими театрами. У Києві він мріє започаткувати сучасний театр, який би хвилював усе місто і країну. Та поки приїздить як гість - у рамках Тижнів німецької культури з виставою "Войцек" - про українські сучасні реалії.
  На Жолдака люди не заходять, а просто втискаються до зали. Не дивно - Жолдака в Україні давно не було. А скандальний режисер уже прямо при вході готує провокацію - актори ганяють, щось викрикують і ламають, а всіх жолдаківських глядачів при цьому знімає прихована камера. Сам Андрій каже - тих, хто не витримає виставу до кінця, камера також зафіксує і покаже на великому екрані. Усім глядачам не вистачає місця. Доводиться розкладати додаткові стільці. І готуватися до видовищної вистави. "Войцек" - соціальна драма. Про бідних українців.

  Андрій Жолдак, театральний режисер: "Весь цей жах. Художник же ж він реагує. Я не реагую на якусь таку красу, яка є фрагментарна. Країна в цілому дуже бідна. І тому я першу частину "Войцека" окунув в цю атмосферу".

  "Войцек" -п`єса, написана ще в XIX сторіччі німецьким драматургом Георгом Бюхнером. Про полкового цирульника - маленьку людину, яку всі утискають. В уявленні Жолдака - українці -це войцеки, що живуть в своїх скляних коробках, ізольовані від світу. Не дарма головну роль виконує актор з провінційного театру - Черкаського драматичного, який грає самого себе.

  Сергій Бобров, актор, виконавець головної ролі: "Войцек" - це я, Сергій Бобров, який живе в цій країні і бачить, що відбувається в цій країні - бідність, діти, які бездомні, бомжі, які навколо нас, у людей не вистачає грошей, 15 мільйонів бідних в нашій країні".

  Перша частина вистави відбувається у сучасному українському провінційному місті, а друга з коханнями та вбивствами - на космічному шатлі - через двісті років. Усе це супроводжується відеоінсталяціями. І є дуже видовищно, навіть якщо не до кінця зрозуміло. Свою прем`єру Жолдак показує у Києві чотири дні. А на листопад готує в Національній опері України інший проект - скандальну виставу Ленін Лав, Сталін Лав - про Голодомор за романом "Жовтий князь" Василя Барки.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.71Мб)
  Попередній матеріал
  Дочасні вибори у Ізраїлі таки відбудуться
  Наступний матеріал
  Порошенко: НБУ розраховує на $20 млрд фінансової допомоги
  Теги:
  Loading...