dnews.donetsk.ua

Жаданові присудили престижну німецьку премію за роман про Луганськ

  Український письменник Сергій Жадан, а також перекладачі Сабіне Штер і Юрій Дуркот отримають цьогорічну німецьку літературну та перекладацьку премію Brücke Berlin.


  Про це повідомляє сайт Головного об'єднання австрійських книготоргівців, пише Deutsche Welle. Цю відзнаку вони отримають за роман "Die Erfindung des Jazz im Donbass" ("Винахід джазу в Донбасі", назва українського видання - "Ворошиловград"), який вийшов 2012 року в німецькому видавництві Suhrkamp.

  Премією Brücke Berlin німецького Фонду BHF-Bank, починаючи від 2002 року, кожні два роки відзначають найвизначніший твір сучасної літератури з Центральної та Східної Європи, а також його переклад німецькою мовою. Розмір премії складає 20 тисяч євро - половину цієї суми отримає автор відзначеного твору, а половину - його перекладач або перекладачі. Вручення нагороди відбудеться 1 жовтня у Німецькому театрі в Берліні.

  Як повідомляється на сайті видавництва Suhrkamp, в обґрунтуванні рішення журі відзначають зокрема, що Сергій Жадан духом своєї літератури повертає до життя забуту територію Європи і "проливає таким чином нове світло на актуальні політичні конфлікти".
  Попередній матеріал
  В Адміністрації Путіна пообіцяли допустити українського консула до Надії Савченко
  Наступний матеріал
  Терористи обстрілюють з "Граду" житлові квартали Луганська - Селезньов
  Loading...