Завершився XVII "Фестиваль дитячого кіно" в "Артеку" (репортаж)

  Головний приз "Фестивалю дитячого кіно" поїде у Польщу - в кримському "Артеку" фінішував XVII міжнародний кінофорум для маленьких глядачів. Впродовж тижня професійне та дитяче журі переглянуло більше 25 нових стрічок з 15 країн світу. У конкурсній програмі змагалися 9 стрічок. Україна багато років поспіль не представяє жодного дитячого фільму - так сталося і цього разу.
  Юлія Крючкова, 5 канал:  "Все як на справжньому дорослому кінофестивалі: червона доріжка, зірки індустрії, номінації, журі, хвилювання. От тільки головними героями впродовж тижня конкурсу були діти. Для них кіно знімали, вони його і оцінювали".

  Дитяче журі кінофестивалю "Артек" внесене до Книги рекордів Гінесу як найбільше у світі. У його складі майже 3,5 тисячі вихованців однойменного дитячого табору. І цьогоріч у такому ж складі журі впродовж тижня  переглядало стрічки, а потім обирало найдобріший, наймудріший і найцікавіший дитячий фільм.

  На  фестивалі в "Артеку" 15 країн світу презентували найкращі стрічки, але в конкурсі – жодного українського фільму. Тут кажуть, винне законодавство. Воно знищує національний дитячий продукт

  Поряд із дитячим - конкурсні фільми оцінувало й доросле, професійне журі. Відомі актори, режисери та кінокритики обирали кращу стрічку для родинного перегляду, казку та фільм-пригоду. Гран-прі одностайно присуджують польській картині "Штучки", режисера Анджея Якімовські. А дитяче журі у своїй номінації найкращою визнало російську стрічку.

  Вперше на фестивалі метри кіно провели для дітей майстер-класи. За кілька занять артеківці освоїли професії кінокритика, художника-дизайнера, кліпмейкера та актора. Вже наступного XVIII кінофестивалю ці навчання будуть традиційними.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Артек, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.46Мб)
  Попередній матеріал
  "Асканія-Нова" - у півфіналі світового конкурсу "7 нових чудес природи"
  Наступний матеріал
  Україна домовилась про третій транш з МВФ (репортаж)
  Теги:
  Loading...