Завершився 12-й всеукраїнський фестиваль "Червона рута"

  12-й всеукраїнський фестиваль "Червона рута" завершився. 39 переможців у різних номінаціях виступили у фінальному гала-концерті у Києві. Цього року вперше змагалися виконавці автентичної народної української музики.

  У гримерці перед концертом репетирує гурт "Крапка". Гітара, австралійська дудка-діджеріду та латиноамериканський барабан кахон. Хлопці з Запоріжжя грають у стилі етно-хоп. Ще 10 років тому вони ходили на Червону руту, як глядачі, а нині - перемогли у жанрі акустична музика.

  Тарас Василенко, гурт "Крапка": "95-го був гала-концерт, і був гурт "The Вйо" з піснею "Ганджа". І міліція не знала, що робить, і всі співали "Ганджа!" Хочеться, щоб знову розумна українська музика - вона звучала".

  За 22 роки свого існування "Червона рута" вперше обирала найкращих із представників українського автентичного фольклору. До фінального відбору увійшли 74 гурти, сольні виконавці, бандуристи.

  Свою переможну купальську пісню демонструють дівчата з Житомира. Гурт "Джерельце" переміг у номінації "гуртовий автентичний спів". Журі відзначило особливість виконання "Джерельцем" українських пісень - всі, ніби в один голос.  

  Ангеліна Нестерова, керівник гурту "Джерельце": "Він надзвичайний тим, що дуже довго тягнуться останні звуки і є такі сильні вигуки - гууу!"

  Мирослав Мельник, голова журі: "Червона рута" 22 роки йшла до цього жанру. Ми знаємо, що відкриття фестивалю попередніх років в інших жанрах - ТНМК, "Тартак" - у 1997 році, коли вони засвітились на "Червоній руті" з програмами, де було поєднання етно з сучасною танцювальною музикою".

  Переможці "Червоної рути" грошової нагороди не отримують. Організатори фестивалю беруть на себе зобов`язання розкручувати молодих українських виконавців на телебаченні, радіо, у ЗМІ. 

  Кирило Стеценко, автор сценарію фестивалю: "Молоді музиканти зберігають ті цінності українські, яким не можна навчити, і які є на нашій землі, поки існує "Червона рута" - це є метафора української мрії".  

  Даря Безродна, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Китаї відроджують традиційний буддійський живопис
  Наступний матеріал
  В Австралії не вщухає конфлікт авіакомпанії "Квонтас" з профспілками
  Теги: