Замки Львівщини здають у концесію [репортаж, відео]

  Середньовічні замки Львівщини змінюють господарів. Замок XVII століття у Старому Селі передали у концесію на 49 років. За словами обласних чиновників, це найкращий спосіб не лише вберегти, але й відновити стародавні споруди. Старосільський замок обіцяють відреставрувати до 2015 року.

  Мешканці Старого Села кажуть - якщо у їхнього замку не з`явиться господар, за кілька років від споруди навіть стін не залишиться. Старосільський замок витримав не одну ворожу облогу, але перед безгосподарністю сучасників не встояв. П`ятдесятисемирічний Микола Босий пригадує - на його пам`яті тут був то клуб, то солили капусту для військових. А колись же замок був потужною оборонною спорудою із розгалуженою системою підземних ходів.

  Микола Босий: "...А той підземний вхід попід дорогу, тепер залізну дорогу, попід річку, аж до Звенигорода, і в Звенигороді під церквою, під вівтаром, то де священник править, вихід є".

  Селяни не проти того, щоб у їхній замок вдихнули нове життя - навпаки, вони сподіваються на нові робочі місця та можливість додаткового заробітку.

  Володимир Кузик: "За те, щоби тут щось було, приїхали б люди трошки, повіддихали, повеселилися б, та й вся робота".

  У обласній адміністрації зізнаються - знайти охочих вкладати кошти у руїни було нелегко. Адже від колись найбільшого в області замку залишилися самі стіни. Проте, чиновники не бачать іншого виходу - коштів для реставрації немає ні в обласному, ні в державному бюджетах.

  Володимир Губицький, заступник голови ОДА: "Один з варіантів - коли замок залишається, як споруда в державних руках. Але ми передаємо в концесію на 49 років і маємо можливість вкладення бізнесових інвестиційних коштів – це є концесія, тобто це є вигідний з юридичної точки зору момент, і тому ми вирішили скористатися такими речами".

  Влада запевняє - перших відвідувачів відреставрований замок у Старому Селі прийме вже за неповних 5 років. Єдине, що непокоїть місцевих депутатів - що концесіонери спробують самовільно змінювати умови та реставрувати споруду на свій лад.

  Орест Шейка, голова комісії з питань культури та духовного відродження Львівської обласної ради: "Питання в тому чи ці люди, які будуть брати в концесію, на скільки вони беруть на себе відповідальність і обов`язок щодо збереження пам`ятки, і реставрацію його".

  Тим часом, це не єдиний замок, який передають у концесію - на черзі палац у Тартакові та замок у Свіржі.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Великій Британії опублікували фото нападу на принца Чарльза
  Наступний матеріал
  Київський "Сокіл" нарешті перервав серію поразок у чемпіонаті Білорусі
  Теги: