За 2 тижні в Луврі стартує виставка скульптур Іоанна Пінзеля

  "Галицький Мікеланджело" підкорюватиме Париж. Уперше в одному найвідвідуваніших музеїв світу - паризькому Луврі - відкриється українська виставка. Через два тижні там урочисто презентують дерев`яні скульптури майстра вісімнадцятого сторіччя - Іоанна Пінзеля - який оздоблював церкви Західної України і якого за розмахом таланту порівнюють з Мікеланджело.

  Наразі усі 27 експонатів успішно пережили переїзд до Франції. Транспортуванню передувала копітка реставрація у Львові, адже більшість скульптур були у вкрай аварійному стані. Щоправда, одна робота, яку французи дуже хотіли бачити у Луврі, туди так і не доїхала - статую святого Онуфрія, яка зберігалася в церкві одного із сіл на Тернопільщині, селяни на виставку не віддали і сховали навіть від міністра культури.

  Михайло Кулиняк, міністр культури і туризму України: "На підтримку проекту Україна виділила фінансування більше, ніж два з половиною мільйони гривень, з яких половина була витрачена на реставраційні роботи. Такого об`єму масштабних музейних реставраційних робіт Україна за останні десятиріччя ще не проводила".

  Ален Ремі, посол Франції в Україні: "Я щиро радію з того, що досі маловідомий Пінзель посяде почесне місце в стінах найшанованішого музею світу. Усіх запрошую до Лувру".

  Попередній матеріал
  Збірна України з футзалу упевнено пройшла до наступного туру Чемпіонату світу
  Наступний матеріал
  Члени ОВК № 216 знову просять змінити їм керівника
  Теги: