ЮНЕСКО залишає Софію Київську і Києво-Печерську лавру у списку об’єктів Всесвітньої спадщини

  Через забудову на вул. Гончара і Кловському узвозі об'єкти хотіли внести до списку тих, що "під загрозою"

  Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) прийняла рішення залишити Софію Київську та Києво-Печерську лавру у списку об’єктів Всесвітньої спадщини. Про це у четвер, 14 липня, повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков, який перебував у складі української делегації на 40-й сесії ЮНЕСКО у Стамбулі, повідомляє УНІАН.

  За словами Резнікова, ці два об’єкти збиралися внести до переліку таких, що перебувають під загрозою. Українська делегація отримала попередження, однак зуміла відстояти своє місце у списку Всесвітньої спадщини.

  Він додав, що питання будівництва на вул. Гончара, 17-23, й досі є актуальним для ЮНЕСКО: "Восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні. Якщо порушення не будуть усунені, то на 41-й сесії, що відбудеться наступного року, буде знову підняте питання про включення зазначених об’єктів до списку тих, що під загрозою".

  Заступник голови КМДА також зазначив, що була дискусія щодо будівлі на Кловському узвозі, яка порушує лінію горизонту Лаври. "Ми пояснили, що Кловський узвіз не в буферній зоні, хоча ми визнаємо, що ця будівля спотворює горизонт", – сказав Резніков.

  В результаті, 14 липня Київрада зобов'язала забудовника, ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", в місячний термін знизити висотність комплексу, що будується на вул. Гончара, 17-23, в охоронній зоні пам'ятки архітектури "Софія Київська", до рівня не вище 25 метрів над поверхнею землі.

  Нагадаємо, у грудні торік стало відомо, що дзвіниця Софії Київської похилилась на 12,5 сантиметрів і продовжує рух на кілька міліметрів щороку. А у вересні того ж року у заповіднику провалився ґрунт і неподалік історичних будівель утворилася триметрова вирва.

  Попередній матеріал
  Холодницький назвав перешкоди у боротьбі доведення "іменних" справ до суду
  Наступний матеріал
  Холодницький: Антикорупційна прокуратура передала до суду 18 справ, серед них – гучні імена

  ЮНЕСКО відмовляється визнати Херсонес російською пам’яткою

  Україна звернеться в ЮНЕСКО через знесення будинку Тараса Шевченка в Оренбурзі

  Львів отримав титул міста літератури ЮНЕСКО

  До переліку Світової спадщини ЮНЕСКО додали 27 об'єктів

  Україна просить ЮНЕСКО захистити "Артек" від Росії

  5 канал - трансляція наживо