ЮНЕСКО нагадує про незаконні забудови біля Софії Київської та на схилах Дніпра

  ЮНЕСКО чекає на відповідь уряду України на зауваження міжнародної організації щодо забудови буферної зони собору святої Софії та схилів Дніпра.
  Про це під час відео-конференції нагадала генеральний директор міжнародної організації, Ірина Бокова. Ще у червні, на 35-й сесії ЮНЕСКО, її члени висловили занепокоєння щодо незаконних будівництв в історичному центрі Києва. Зокрема - щодо зведення багатоповерхівки на вулиці Івана Мазепи та житлового комплексу на вулиці Гончара. Щодо останнього, ЮНЕСКО навіть погрожує виключити Софіївський собор з переліку пам`яток світової спадщини, якщо будівництво не буде зупинене. Оновлений звіт щодо збереження пам`яток культурної спадщини українська сторона має надати не пізніше 1 лютого 2013 року.    

  Ірина Бокова, генеральний директор ЮНЕСКО: "Комитет занимается, он выразил крайнюю озабоченность деградацией панорамы вдоль Днепра, и потребовал от правительства в трех пунктах. На первом месте - ввести мораторий на строительство высотных сооружений до тех пор, пока не будет проведена оценка их воздействия на панораму монастырского ландшафта".

  Попередній матеріал
  На даху будинку у Лондоні облаштували водний атракціон
  Наступний матеріал
  Пожежа у міжміському автобусі в Китаї - більше 40 загиблих
  Теги: