Виставу за романом Ганни Герман показали у Києві [відео]

  Виставу за романом радниці президента Ганни Герман показали у столиці. Інсценізацію впродовж року готували студенти Прикарпатського університету. Прем`єра відбулась в Івано-франківську. І відразу після цього акторів-аматорів запросили грати на головній театральній сцені країни - у театрі імені Івана Франка. Подробиці у матеріалі Дар`ї Феденко.

  Такому зірковому складу глядачів позаздрила б більшість вітчизняних акторських труп. На виставу студентського театру прийшли і народні депутати, й видатні поети та музиканти, міністри та їхні заступники. Навіть екс-міністр Культури РФ та радник президента Франції не оминули цю культурну подію. А от справжніх театралів у залі не було. Бо квитки на виставу за романом Ганни Герман не продавали.

  Іван Драч, поет: «Ганна Миколаївна мене запросила, бачте».

  Ярослав Сухий, народний депутат: «Я нагло скористався блатом. Вона сказала, що проблеми, я сказав,- нічого не знаю, хочу прийти, бо хочу подивитися цю виставу».

  Тимофій Кохан, заступник міністра культури: «Нема вільних квитків. - Нема для вас?- Це ж на малій сцені, так що».

  Щасливчики, які мали квитки, сходитися почали за півгодини до початку. Вітали авторку та намагалися пригадати назву вистави.  

  Нестор Шуфрич, заступник секретаря РНБО: «Як називається вистава пам`ятаєте? Безумовно, «Піраміди Феміди».

  Вистава про сільське життя за романом "Піраміди Невидимі" - це екзаменаційна робота студентів із Івано-Франківська. Їм інсценізувати роман запропонувала творчий керівник. Вона відчула, що має багато спільного з авторкою. 

  Надія Грицан, режисер вистави: «Вона виросла серед тих людей, серед яких виросла я. Вона з одної сторони Львова, я з другої».

  Як непросто живеться в українських селах - на сцені передають кількадесят акторів. Тут і образи заробітчан, і жінок, що важко працюють. Спершу виставу показали в Івано-Франківську. А вже за місяць студентів із цією постановкою покликали до Києва.

  Михайло Захаревич, ген. директор театру франка: «А ви коли запрошували, ви враховували, чия це вистава? Та ні. Як можна враховувати, чия це вистава. На нашій сцені показують і російські й українські й класичні. А студенти часто показують? І студенти». 

  Ганна Герман не приховує: на виставі - аншлаг, бо усі знали, хто автор. Від втілення власних думок на сцені - у захваті.

  Ганна Герман, радник президента: «Я не сподівалася, що сучасні молоді актори можуть прочитати так цікаво речі про які писав, як про нашу молодість коли ми ще були молоді і те, що я побачила у франківську мене надзвичайно вразило».

  Після такого успіху у віп-гостей столичних, студенти вже збираються у велике турне. Містами не лише українськими, а й європейськими. Тим паче, що авторка обіцяє особисто посприяти молодим талантам.

  Дар`я Феденко, Віктор Снєжко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Про тортури під час вибивання зізнань заявляє акордеоніст Завадський
  Наступний матеріал
  Колектив агенства УНІАН вимагає повернення на посаду головного редактора
  Теги: