Виставку авторської ляльки презентували у Житомирі

  Виставку авторської ляльки презентували у Житомирі. Експозицію приурочили до різдвяних свят. На ній представлені найрізноманітніші іграшки і у кожної – свій характер та історія створення.

  Лялькар Юрій Тарасенко понад двадцять років не розлучається із маріонеткою дідом Гришком. Навіть дружину йому змайстрував. Лялька бабусі зроблена у нетиповій техніці - нею керують не згори, а знизу.

  Юрій Тарасенко, лялькар, головний режисер: "Якщо це женщина, у неї должна рухатися грудь. Я вам це щас демонстрирую, бачите. Соответственно, якщо це женщина, в неї должна рухатися інша частина тіла.  Іначе, на неї не будуть дивися люди. Также, якщо це женщина, вона повинна соглашатися з усим, що каже мужчина - це так по біблії написано".

  У виставці беруть участь семеро житомирських лялькарів. Кожен представив по два десятки найкращих витворів. Серед митців є і зовсім юні художники.

  Анастасія Соловйова, майстриня з текстильних ляльок: "Я спеціально зробила цю ляльку для Нового року і Різдва. Цей гном зроблений із текстилю і тканини".

  Майстриня Ганна Івченко відтворює автентичні народні ляльки-мотанки. Каже, щоби максимально точно пошити іграшку тисячолітньої давнини - інформацію збирає у селян старожилів.

  Ганна Івченко, майстриня з виготовлення ляльки-мотанки: "Ось це лінія горизонтальна, яка означає все земне і лінія вертикальна, яка означає все возвишене, небесне. Релігійні вірування наших предків були на рівні фетишизму, анімізму".

  Організатор виставки лялькар Сергій Соловйов представив і власні роботи - іграшкових зірок та політиків. Розповідає - у кожного лялькара є свої забобони. Хтось стає до роботи лише на початку місяця чи тижня, а у когось - табу на використання людського волосся. 

  Сергій Соловйов, організатор виставки, майстер портретної ляльки: "Я когда делал свой автопортрет, у меня лопнула, появилась трещина на левой стороне лица. И через пару дней у меня обострился тройничный нерв, и я попал в больницу. Вот даже такие вещи бывают. Когда я делал Гитлера, я болел два раза, пока я его делал. А Дедал я его всего две недели".

  Відвідувачі експозиції від портретних ляльок в захваті. Кажуть - такої схожості з прототипами не очікували. 

  Василь Хомюк, відвідувач виставки: "Зразки дуже схожі на справжніх людей. Схожість майже ідеальна".

  Виставку ляльок у Житомирі проводять вперше, але обіцяють зробити щорічною. Організатори зізнаються, мріють - щоб до експозиції наступного року долучились лялькарі з інших регіонів країни.

  Ірина Грінченко, Олег Мартинюк, Житомир, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Новий тайфун загрожує Філіппінам
  Наступний матеріал
  32 річницю введення військ до Афганістану відзначають в Києві
  Теги: