Виставка "Загадкова Індія" відкрилась у музеї літератури у Києві

  Унікальні індійські манускрипти, яким уже понад 400 років, мають змогу побачити українці. Виставка "Загадкова Індія" відкрилася у музеї літератури у Києві. Сучасна і стародавня Індія - представлена у картинах, книжках, фотографіях і скульптурах.

  На сітарі для столичної публіки вперше грає відомий у колах прихильників Індії філософ.

  Філіп Мьорфі, філософ, музикант: "Це пісня про чоловіка, який хоче дізнатися, як це бути жінкою. Він викрав серце своєї коханої та прийняв екстазі, щоби йому вдалося перевтілення".

  Перевтілитися у справжніх індійських красунь пропонує всім охочим Вані. Вона каже - українським панянкам до вподоби малюнки на тілі хною. У чергу до майстрині стають навіть чоловіки.

  Микола, відвідувач: "На рекламці і на руці щоб намалювала на згадку, я завтра додому їду". 

  Найцінніші експонати виставки "Загадкова індія" 400-літні манускрипти, написані на пальмовому листі. Ці тексти описують картини, які висять поряд. Куратор проекту пояснює, це ніби давні індійські комікси про життя бога Кришни. 

  Віталій Цвєтков, куратор виставки: "Здесь он купается в реке, переплавляет своих родителей через реку. Это могут делать только избранные люди. Они имеют особенный статус в Индии, и чтобы создавать такие, на первый взгляд, простые картинки, нужно иметь огромный опыт".

  Організатори виставки прагнули показати Індію сучасну - навіть відтворили віртуальну кімнату для медитацій. Замість традиційного вівтаря - боги у 3D технології.

  Відвідувач: "Гарно виглядає, як мраморна скульптура, але я не знаю, що це таке".

  Працівники літературного музею від такого яскравого сусідства шоковані.

  Працівник літературного музею: "Дуже приємно шокує. У нашому музеї такого не було".

  Працівник літературного музею: "Я так не дуже розумію індійську філософію, але дуже цікаво". 

  Журналіст: "В Індію вже хочеться?"

  Працівник літературного музею: "Хочеться".  

  Організатори виставки "Загадкова Індія" кажуть, що привезли лише десяту частину експонатів, майстер-класів та зустрічей, з того, що могли би запропонувати українській публіці. Більше обіцяють восени у новому проекті.

  Дар`я Безродна, Олексій Іванченков, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Оприлюднено рейтинг найнебезпечніших країн світу
  Наступний матеріал
  Суд заборонив німецьким авіадиспетчерам страйкувати
  Теги: