Виставка японської культури у Харкові [репортаж, відео]

  Виставка японської культури кінця XIX початку XX століття - відкрилася у Харкові. В експозиції - більше двох десятків скульптур окімоно та колекція холодної зброї з приватного зібрання.

  Бронзова "Мати, яка годує немовля" - найцінніша робота виставки. Окімоно створив японський майстер Угадава Кадзуо для всесвітніх виставок. Вперше японську дерев`яну копію "Мадонни" показали у Харкові два роки тому. Тепер  - прем`єра її оригіналу.

  Світлана Рибалко, мистецтвознацевь: "Нарешті ми дочекалися бронзову. Саме той варіант, який виставлявся на виставці всесвітній у 1904 році в Сполучених Штатах, потім в 1010 році в Лондоні".

  Мистецтвознавець каже,  "Японська Мадонна" - як її називають у світі - предмет гордості колекціонерів. Саме через те, що робота не характерна для традиційного японського мистецтва.

  Світалана Рибалко, мистецтвознавець: "Це незвично, і взагалі, Мати , що годує немовля, це не той сюжет, він не оспіваний в Японії релігійною традицією, скажімо як у нас, жінка, що годує – це Мадонна, Марія".

  Статуетки, інкрустовані коштовними металами, не залишають байдужими відвідувачів. Математик Юрій Печеніжський зупиняється біля кожної окімоно на кілька хвилин. Каже, такої тонкої роботи ще не бачив.

  Юрій Печеніжський, відвідувач: "Настолько тонкая работа! И что самое главное - почти у каждой скульптуры живые глаза, а раз живые глаза - значит есть мысль, значит произведение дойдет до каждого. Они не мертвые, понимаете, - это редко бывает".

  Тетяна Балалаєва, говорить про виставку: "Для поціновувачів східної культури двері галереї будуть відчинені протягом двох місяців".

  Людмила Сотник, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  Кейт Мосс вийшла заміж
  Наступний матеріал
  За смаження яєшні у парку слави затримали активістів ВО "Свобода"
  Теги: