Вперше в Україні відбувся вечір пам`яті Квітки Цісик (РЕПОРТАЖ)

  Вперше в Україні відбувся вечір пам`яті Квітки Цісик, весвітньовідомої співачки, яка своїм рідкісним сопрано сколихнула Америку. Її пісня з голівудського фільму "Ти світло мого життя" отримала Оскара в 77-му році. Свої два альбоми з українськими піснями Квітка записала на студії, де працювали Пласідо Домінго, Мадонна, Дюран-Дюран та Ленні Кравітц. Співачка померла десять років тому, але батьківщина згадала про неї лише зараз.
  Ольга Петрів, 5 канал: "Українка, що співала у хорі разом з Майклом Джексоном. Її пісні переспівувала навіть Вітні Хьюстон. Квітка Цісик була мега-зіркою в США. А українці дізнаються про свою талановиту землячку аж тепер - на першому вечорі пам`яті Квітки Цісик".

  В Америці її знали як свою Кейсі. Її рідкісне сопрано зачаровувало американців. Квітка була рекламним голосом найбільших американських брендів на чолі з МакДональдсом. А її хіт "Ю лайт ап ма лайф" - саундтрек з однойменного голівудського фільму взяв Оскара в далекому 77-му і продовжує жити в десятках версій..

  А в Україні про Квітку Цісик, дочку західноукраїнських емігрантів, майже не знають. Вона була на батьківщині тільки раз - у 83-му. Та записала два альбоми з українськими піснями, які були номіновані на Греммі. "Я піду в далекі гори" чи "Черемшину" у виконанні Квітки неможливо забути - кажуть утаємничені у її талант. Утім, як не дивно, Квітку Цісик можна почути в таксі. Таксист Ігор каже - усі його клієнти у захваті від такого репертуару.

  Ігор, київський таксист: "От вез женщину с Донецка. У меня Квитка Цисык пела. Ей позвонил муж или брат и я так понимаю спросил: че ты там такое слушаеш на украинском языке? А она говорит - ты знаеш, такая певица поет, что я просто не знаю, что сказать. Вот это она с ним поговорила. И говорит вы не думайте, что в Донецке все бандиты, кто это поет? Я уже диск ей с магнитофона отдал".

  На вечір па'мяті Квітки Цісик в Українському домі зібралась поважна публіка на чолі з міністром культури та дружиною Президента. Приїхала з Америки і двоюрідна сестра Квітки - Христина. Згадували співачку пісенно. Олег Скрипка, Марічка Бурмака, Ніна Матвієнко, оперна богиня Марія Стефюк та директор Національного симфонічного оркестру Олександр Горностай. Усі певні - Україні пора відкривати свої великі імена.

  Василь Вовкун, міністр культури: "Ми повертаємо собі українське серце на 18-му році життя. І я думаю, ця традиція стане доброю нагодою таким чином об`єднуватися зі світом і показати світу, що ми об`єднані з ним через Великих українців".

  Міністр пообіцяв - Квітку у забутті не залишить. І вже наступного року зініціює нову імпрезу - перший міжнародний фестиваль імені Квітки Цісик - який мав би об`єднати в українській пісні і Київ, і Нью-Йорк.

  Ольга Петрів, Олександр Котельников, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.13Мб)
  Попередній матеріал
  У США розпочалося дочасне голосування на виборах президента
  Наступний матеріал
  Грузинські військові завершили останню місію в Іраку
  Теги:
  Loading...