Вогняним шоу завершився фестиваль "Французька весна"

  З вогнем і барабанами завершився фестиваль "Французька весна", який уже восьмий рік поспіль відбувається в Україні. Протягом місяця українцям показували французьке кіно, влаштовували циркові вистави і музичні вечори. І нарешті вибухове шоу від тамтешнього колективу "Ударні десантники".

  У французів фантазія зашкалює. Вони що вже тільки не виробляли на вулицях Києва. П`ять років тому на Хрещатику висадилися акробати на чудернацьких авто, у 2008-му над Аркою дружби народів плавали гігантські маріонетки, а торік французи просто засипали пір`ям усю Софійську площу. Цьогоріч - облюбували схили Дніпра. На Співочому полі барабанили з вчорашнього ранку - репетирували. Довкола сцени і у траві французи розмістили піротехніку. Співоче поле уже ввечері мало стати мінним. 

  Стефан Ожьє, барабанщик-піротехнік: "Ну, вибухнути має десь сімдесят кілограмів чорного пороху. Феєрверки ми везли з собою, і ще докуповували тут в Україні, бо в нас бувають проблеми з перевезенням такої кількості піротехніки".

  На те все з дивом дивилися столичні садівниці. Чепурили територію, поливали тюльпани, бо незабаром тут виставка квітів. Барабанний лемент їм порушив гармонію.

  Четверо французів впряглися в диво-барабани.

  Ян Муно, барабанщик-піротехнік: "Ми дійсно називаємо ці ударні "вуздечкою". Носимо на собі десь п`ятнадцять кілограмів. Лише послухайте, які різні звуки ми можем видавати".

  Ударних у них цілий асортимент.

  Раймон Габріель, режисер шоу: "А це - наше все: великий барабан. З нього виходять баси. Це - так звана китайська тарілка. Дорога, зроблена з титану. Теж звучить нічогенько".

  Вони вміють поводитися і з вогнем, і з барабанами. Бернар сушить голову над дротами. Його завдання - запускати феєрверки. А їх в небо над Києвом злетить двадцять пять видів.

  Раймон Габріель, режисер шоу: "Бачите - дуже зайнятий. Він наш ді-джей. Бо феєрверки - це ж як музика. Бернар знає, коли і що запустити в небо. Щоб усе зазвучало".

  Головний серед французів - Раймон. Колись він грався сірниковою коробкою і вистукував нею ритми. Ці звуки його і надихнули влаштувати барабанно-вогняне шоу. Присвячене воно Чорнобилю, хоча мало хто розуміє цей глибокий підтекст.

  Раймон Габріель, режисер шоу: "У Чорнобилі ми не були. Але цей великий вибух і велике лихо ми вирішили відтворити за допомогою наших барабанів і вогню. Але публіка не розуміє, що то все про Чорнобиль. Думає - про кохання".    

  Все почалось, коли уже стемніло. Київські пагорби потрапили під обстріл французів. Задиміло, запалало, забарабанило. Французи жбурлялися іскрами не на жарт. Іскри вилітали і з самих барабанів. А в народ пішли бенгальські вогні. Співоче поле ніби підпалили. У шумовій і димовій облозі опинився й памятник Батьківщині-матері. Десять тисяч люду на Співочому полі - і всі зачудовані. 

  Так закінчилася "Французька весна". Весняним квітам же на Співочому полі прийшлось нелегко. Аби щаслива юрба їх не потовкла, тюльпани пильнувала охорона. Та кілька саджанців таки постраждало.

  Ольга Петрів та Владислав Каретник, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  В Китаї увійшли в моду весілля "в британському стилі"
  Наступний матеріал
  До Вестмінстерського абатства прибувають гості королівського весілля
  Теги: