Книжковий арсенал
Книжковий арсенал 5 канал

Віртуальна реальність і бібліоновинки: аншлаг на Книжковому Арсеналі в Києві

П’ять днів на майданчиках у "Мистецькому Арсеналі" обговорюватимуть майбутнє літератури

Про найгарячіші новинки і тенденції розкаже кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Про майбутнє літератури на території Книжкового Арсеналу говоритимуть упродовж п'яти днів, адже друковане слово поступово оцифровується.

"Ми маємо цілу низку проектів, де читання та віртуальна реальність переплітаються. Але щоб про них довідатися, треба сюди прийти", − каже директор "Мистецького Арсеналу" Олеся Островська-Люта.

Спеціальні окуляри, рукавиці та взуття. Упродовж чотирьох хвилин Надія відчуває себе героєм новели Франца Кафки "Перевтілення". За сюжетом, одного ранку чоловік прокинувся у тілі велетенського жука і відтоді почалися серйозні перипетії в його житті.

Книжковий арсенал
Книжковий арсенал5 канал

"Стовідсотково відтворює кімнату. Кімната відтворена по опису Кафки, і мета цього, щоб читач міг повноцінно заринути в атмосферу, відчути її", − розповідає представник Гете-інституту в Україні Марія Шубчик.

Спершу Надія сприймала це як розвагу, але згодом відчула ті емоції, які Кафка викликав кожним своїм твором.

"Коли я подивилась на себе в дзеркало, як персонаж Грегор, чесно кажучи, я трошки злякалася. Бо це було абсолютно незвичайно. І по-друге, це зовсім не те, що я зазвичай бачу в дзеркалі", −  ділиться враженнями відвідувачка заходу Надія.

Не за гострими відчуттями, а зазвичай по книги сюди приходять читачі, адже на просторах Арсеналу свій друкований крам порозкладали понад 150 видавництв. Для них цей − уже восьмий за ліком ярмарок − своєрідний квест. Треба встигнути надрукувати новинки.

Книжковий арсенал
Книжковий арсенал5 канал

Видання, яких ще бракує в домашній бібліотеці, вибирає професор Ігор Грицаняк. До виходу ще далеко, а пакети з набутками вже не поміщаються в руках. Каже: вдома вже зібрав 20 тисяч томів, але книг забагато не буває.

"Кожна людина може і в шістдесят, і в сімдесят років відкрити у змісті книги щось таке, що потім, як вмирала, то жалкувала би, що вона не знає", − переконаний академік Національної академії аграрних наук Ігор Гаталяк.

У скільки обійшлися інтелектуальні закупи − ще не рахував. "Чотири-п'ять тисяч гривень. Я люблю ходити без жінки, бо тут вже точно грошей не лишається", − додає чоловік.

Книжковий арсенал
Книжковий арсенал5 канал

Аншлаги − і біля стендів із дитячою літературою. Цьгоріч уперше малеча має автономну територію. А батьки вже традиційно намагаються не загубитися у книжковому різноманітті.

"Дитячий вибір книжок просто неймовірний. Скоріше за все, купується для себе, бо дітям не настільки цікаво, як батькам. Маса всього, очі розбігаються", − каже відвідувачка Ірина Тимків.

Під вечір активний шопінговий книжковий марафон влаштували собі й Президент із дружиною. Для онуків та дітей купують чимало, а от собі  − лише ті, які точно прочитають у друкованому форматі.

"Більше звикаю до електронних книг. Я розумію, що для видавництва, це, можливо, і недобре. Приїжджаю я вночі пізно. Щоб не вмикати світло, береш це і отримуєш величезне задоволення", − пояснює Голова держави.

Отримувати задоволення від інтелектуальних дискусій, авторських презентацій та креативних мультимедійних проектів на книжковому арсеналі книгомани зможуть до 3 червня.

Леся Головата, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Унікальний готель-бібліотека відкрився у Японії

Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо
Готель-книгарня у Токіо

Попередній матеріал
"Справа Бабченка": як вечір пам'яті перетворився на вечір радості
Наступний матеріал
Поблизу Луганська безпілотник ОБСЄ зафіксував близько 100 ворожих танків – ЗМІ