Вінничанка вишиває портрети відомих українців [відео]

  Вінничанка Любов Шаламай вишиває портрети відомих українців. У її колекції зображення Лесі Українки, Ярослава Мудрого, Володимира Великого, Івана Франка, Василя Стуса, Михайла Грушевського та Григорія Сковороди - усього понад 20 робіт. За взірець мисткиня використовує фотографії відомих постатей із Інтернету.

  Любов Шаламай, майстриня: "Тако вишиваю і думаю, от щоб мене колись так вишили. Це треба заробити щоб вишили".

   Любов Шаламай вишивати почала 6 років тому, коли вийшла на пенсію. Спочатку це були квіти та інші візерунки на сорочках, потім взялася за ікони, а згодом і за портрети відомих людей. На одну таку роботу витрачає чотири місяці.

   Любов Шаламай, майстриня: "Українці всі повинні дивитися і всі повинні рівнятися на цих людей і щоб жити так, як ці великі люди, щоб і через 100 років їх пам’ятали і вишивали".

   Для більшої реалістичності майстриня використовує майже сотню різноманітних кольорів вовняних ниток і їх відтінків. Втім є і такі, що виконані у чорно-білій гамі. Відтінки підбирає за спеціальною схемою.

   Галина Данилюк, Заслужений майстер народної творчості: "Це схема, а вона сама бухгалтер і видно її це легше вдавалося і рахувати і виконувати саме техніку таку, щоб вона точна, тому що не кожен, хтось хитрить, хтось пропускає, а вона точно – точно, як бухгалтер".

   Перед початком роботи мисткиня досконало вивчає біографії постатей. Так портрет В`ячеслава Чорновола вишила до 20-ти річчя незалежності України. А академіка Миколи Амосова - до 100-річчя від дня його народження. Останні 4 роки - роботи Любові Шаламай часто виставляють у Вінниці. Цьогоріч експонати можна побачити в одному із вишів міста.

   Валерій Кононенко, директор інституту філології і журналістики Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського: "Корисна тим, що вона може показати як звичайна людина , народна майстриня, шляхом народної вишивки може написати історію України і я твердо переконаний, що історія твориться конкретно людьми, в даному випадку і руками Любові Павлівни".

   Відвідувачів експозиції вражає не тільки професійна майстерність вишивальниці, а й її доброзичливість і щирість. 

   Перший відвідувач: "Враження незабутні. По – перше дуже приємно було поспілкуватися з авторкою самих картин, вона дуже приємна жінка і було цікаво послухати що вона відчувала, коли вона робила ці  полотна".

   Другий відвідувач: "Виставка прос то надзвичайна. Я справді вражена, тому що так  не просто передати портрет зовнішні риси, а власне, і душа проступає через ці картини".

   У планах майстрині - ще багато проектів і задумів. Один з них - перша виставка у Києві, що здійсниться вже у серпні.

   Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Черговий рекорд Гіннеса встановили у Туреччині
  Наступний матеріал
  Розгоряється скандал довкола заяв Масола про причетність Януковича до вбивства Щербаня
  Теги: