В Українському домі триває книжковий ярмарок (РЕПОРТАЖ)

  Зустрічі з письменниками, презентації книжок, автограф-сесії та поетичні читання. Це програма четвертої міжнародної книжкової виставки-ярмарку. Продукція двох сотень видавництв, представлена в Українському домі, вражає асортиментом і якістю. Однак продавати книжки стає дедалі важче. У великих містах кількість книгарень стрімко зменшується. В менших містечках і селах їх немає взагалі.
  Добру половину свого життя Михайло Ватуляк робив фари для літаків. На роботу завжди ходив з книжками і любов до них таки перемогла. Уже вісім років він очолює асоціацію видавців Львівщини і одну з найбільших книгарень у місті. Каже, кожен такий ярмарок для нього справжнє свято. Тішить видавця і те, що ставлення до книжки в Україні змінюється на краще.

  Михайло Ватуляк, голова ради асоціації видавців Львіщини: "Приходить багато людей. І вже не так, як колись - виберіть мені два метри книжки, бо в мене шафа, але з гарними корінцями..."

  На ярмарку свою продукцію представили двісті видавництв. Тут - усе новеньке. І з серйозної літератури, белетристика, підручники, книжки для дітей. Видавничий дім "Києво-Могилянської академії" презентує фундаментальну працю про Голодомор.

  Валентина Соловйова, директоро видавничого дому "Києво-Могилянська академія": "Збиралися  свідчення серед свідків - еміграція, люди, народжені не пізніше 25-го року, за спеціальною технологією....Це є цінне джерело правдивої інформації". 

  Попри великий асортимент знайти потрібну книжку за межами ярмарку буде непросто. Нечисленні наклади і відсутність книгарень - серйозна проблема на шляху української книжки до читача.

  Михайло Слабошпицький, директор видавництва: "Вчитель у райцентрі селі не може знайти. Це може тільки держава - відновити систему Укркниготоргу. Це порятує українську книгу".

  Андрій Кокотюха, письменник: "Щоб люди сюди по книги не їздили. З райцентрів. Це дорого. Треба організувати не доставку книжок в Український дім. А вивезти їх за межі Києва. Це має бути державна справа".

  До європейських показників, коли на одну душу в рік видають шість-вісім книжок Україні ще далеко. Тут - трохи більше однієї. Відсутність книгарень значно гальмує  процес книговидання в Україні. Скажімо, у столиці із двох сотень книгарень  лишилося сорок. У селах та містечках книжкових крамниць немає ввзагалі. 

  Наталія Жижко, Олександр Зименко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.34Мб)
  Попередній матеріал
  В Арізоні прорвало дамбу - евакуйовано кількасот індіанців
  Наступний матеріал
  ДТП у Великій Британії - більше 30 людей постраждали
  Теги:
  Loading...