В Україні вшанували пам`ять Тризубого Стаса (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  60 років від Дня народження українського барда Тризубого Стаса відзначили його шанувальники. Сам митець до ювілею не дожив: він помер у січні 2007-го. Родичі та друзі зібралися вшановували пам`ять митця в Українському домі. Саме там зустріти ювілей мріяв сам співак.
  Я маю три зуба - один на комуністичну партію, інший на комсомол, ще один на профспілки - так любив за життя казати Станіслав Щербатих. Через ці слова друзі прозвали народного бардиста Тризубий Стас. Під псевдонімом співак зі сцени висміював буденне життя.

  Сергій Морозов, бард: "Він підмічав те, що є в нашому сьогоденні, в наших стосунках, в нашій політиці, в нашому побуті і знаходив гумор, але дуже добрий гумор. Це не злий гумор, це добрий гумор, це гумор який лікує, який надихає. Це гумор який дає можливість людині зрозуміти щось в цьому житі веселіше, аніж просто весь час критикувати або нарікати на владу".

  Росіянин за походженням Тризубий  Стас усі свої пісні писав українською. Він народився на Алтаї, але змалку переїхав жити до тітки в Івано-Франківськ. На честь старої назви міста Станіславів - хлопчик отримав своє імя. А почуття гумору та любов до України майбутньому барду прищепив рідний дядько.

  Марія Щербатих, письменниця, дружина Стаса Тризубого: "Це людина, яка 10 років відсиділа, ну скажімо так бандерівець. Щоб було зрозуміло, він повернувся хворий але цікавий, дотепний, жартівливий, і він знову ж таки гартував Стаса в такому національному , гарному гарті, як українця".

  Творчий доробок Стаса Тризубого більш як 300 пісень. За життя випустив на компакт дисках  4 альбоми. Кожен назвав однаково - "Я повертаюся". Окрім пісень писав романи, м`юзікли та створював мультфільми.

  Володимир Шинкарук, народний артист, друг Тризубого: "Ми його більше знаємо як людину веселу, гумористичну, людину яка вміла жартувати над собою над казусами нашого життя, але є в нього достатньо багато пісень де він вирішує надзвичано серйозні проблеми. Одна із пісень яку він мені наспівав незадовго перед смертю - "Мабуть Україна" від слова украсти в мене мурашки по тілу пішли".

  До 60-річного ювілею Станіслав Щербатих недожив трошки більше року. Помер на самоті у Києві. Дружина з сином якраз були на весіллі у родичів з Івано-Франківська. 

  Роман Сухан, Максим Петраков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.32Мб)
  Попередній матеріал
  "Індик Дастін" представить Ірландію на цьогорічному Євробаченні
  Наступний матеріал
  Оркестр з Нью-Йорку прибув до Північної Кореї
  Теги:
  Loading...