В Україні відбувся перший показ модного одягу для жінок із особливим потребами [відео]

  Вони не бачать або не можуть ходити, але від того не менш вродливі. Перший в Україні показ модного одягу для жінок із особливими потребами відбувся у столиці. Понад сорок моделей з інвалідністю вийшли на подіум, щоби привернути увагу до своєї краси, а не проблем.

  На цьому показі – жодної манекенниці із параметрами «дев`яносто-шістдесят-дев`яносто». Краса моделей – у їхній сміливості вийти на подіум. Або ж – виїхати. Як-от 28-річна Юлія Козлюк, яка відкриває шоу.

  Юля перестала ходити 5 років тому, коли потрапила в аварію. Демонструє легку вечірню сукню із колекції квітка-душа.

  Юлія Козлюк, президент благодійного фонду розвитку комп`ютерних технологій для інвалідів: "В душе, в душе мы как цветок, да. Который долго хотел раскрыться, но никак не мог. Потому что на самом деле – это очень здорово для нас, для девочек с ограниченными физическими возможностями, принимать участие в подобном мероприятии. Потому что какие-то наши детские мечты осуществились".

  Убрання до показу шили чотирнадцять майстрів. Окрім вечірніх суконь глядачів дивують строгими діловими костюмами, і навіть весільними нарядами.

  Голда Виноградська, дизайнер одягу: "Мої героїні, вони не дуже добре бачать. Деякі взагалі нічого не бачать, деякі бачать трошечки. Тобто це фізіологічно ті ж самі розміри, силуети, такий самий може бути дизайн. Але єдине, що ми підбирали – це, можливо, щоб застібка була легшее, не така складна. Там, на гуздик десь, на одну кнопочку".

  Світлана Трифонова, призерка паралімпійських ігор з лижного спорту та біатлону: "Сидя, любая одежда смотрится по-другому. А когда человек сидя проводит всю свою жизнь, я имею в виду людей, которые попали в коляски, то хотелось бы, чтобы в этом направлении дизйнеры стали бы такого более такого, в хорошем смысле слова широкими специалистами".

  Майже три мільйони людей з інвалідністю живе в Україні. Проте знайти навіть сорок жінок для показу виявилося завданням не з легких. Дівчата часто відмовляли організаторам через страх осоромитися. Ті, хто прийняв виклик, від дебюту – в захваті.

  Учасниця показу: "Дійсно, дуже зручні сукні, тканина не мнеться, тканина красива, дуже красивий дизайн ось на головах. Воно шось українське нагадує. Русалчине".

  Казкова дівчинка із казок. Самих прекрасних казок, які розповідають нам у дитинстві. Гостей у залі вигляд моделей не бентежить, навпаки викликає повагу.

  Організатор: "Это не специфические модели - такие же люди, как мы с вами. И это мужество, что они это делают".

  Подібні покази обіцяють влаштовувати щорічно. У світі модні шоу для людей із особливими потребами – не дивина. Уперше подіум обкатали на візках іще у 2005 році у Сполучених Штатах.

  Анастасія Бабенко, Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Упродовж місяця лідери мобільного зв`язку знизять вартість своїх послуг [відео]
  Наступний матеріал
  Голандець Ялта прибув до Ялти
  Теги: