5.ua

В Україні стартував благодійний прект "Читати на рівних" [відео]

  Акцію зі збору коштів ініціювали вітчизняні видавці та національна Асамблея інвалідів. За їхньою інформацією, останню казку шрифтом Брайля в Україні друкували вісім років тому. Відтак поставили за мету - до кінця року виготовити понад чотири тисячі примірників казки Івана Франка "Лисичка і журавель". За попередніми підрахунками, задум обійдеться у два мільйони гривень. Збирати гроші на благодійний проект закликають усіх українців. Адже держава, зауважують активісти, неспроможна навіть надрукувати підручники для школярів із вадами зору. За статистикою, таких в Україні понад сто тисяч. І літературою вони забезпечені лише на 15%.  

  Ксенія Павличенко, школярка із вадами зору: "Я б хотіла прочитати щось таке історичне".

   Валерій Сушкевич, голова Національної Асамблеї інвалідів України: "Міністерство освіти запланувало 18 найменувань підручників для дітей із вадами зору. На ці заходи не виділено. Сьогоднішній стан у нас в Україні він катастрофічний".

   Олексій Погорелов, генеральний директор Української Асоціації видавців періодичної преси: "Тому ми звернемося до небайдужих українців та компаній з проханням зібрати кошти на спеціальному рахунку Національної Асамблеї інвалідів".

   

  Попередній матеріал
  Терак у Лівані: 21 людина постраждала
  Наступний матеріал
  ДТП в Угорщині: водія мікроавтобуса заарештували на 30 діб
  Теги: