В Одесі відбувся показ фільмів Жоржа Мельєса

  Одеса на один вечір занурилася в атмосферу німого кіно. Просто неба на Ланжеронівських сходах відбувся показ фільмів Жоржа Мельєса – французького актора та режисера, якого вважають прабатьком сучасних кінематографічних спецефектів.

  Глядачів, які бачили "Аватар", важко здивувати кінотрюками Мельєса. Проте, сто років тому його спецефекти стали справжньою революцією у кіно. Зокрема, стрічка режисера "Подорож на Місяць" ЮНЕСКО внесла до списку всесвітньої кінематографічної спадщини.

  Вікторія Тігіпко, президент Одеського міжнародного кінофестивалю: "Он обладал огромной производительностью, потому что за несколько лет всего он создал больше 500 маленьких фильмов, в котоых сам играл, был режисером, писал сценарии, выступал во всех возможных ролях".

  Унікальнісить стрічок француза ще й у тому, що інші ролі у його картинах виконували не професійні актори, а друзі, сусіди та члени родини. Найчастіше демонстрували ці фільми на ярмарках просто неба. Стрічка Мельєса "Спокуса святого Антонія" стала першою в історії кіно, яку заборонила показувати поліція - через "образу релігійних почуттів".

  До Одеси шістнадцять фільмів Мельєса привезла його правнучка Марі-Елен. А музичний супровід для чорно-білих німих кіно забезпечував праправнук режисера.

  Лоуренс Лерессі, прапраонук Жоржа Мельєса: "Я намагаюся якнайбільше імпровізувати, при цьому залишаючись максимально близько до Жоржа Мельєса, мій акомпонімент – це поєднання  заготовок, імпровізацій та відомих творів".

  Родичі Мельєса запевняють - старі стрічки не вмирають, якщо їх дивитися. Тому вони багато гастролюють - цьогоріч мають плани презентувати картини у країнах Африки, Південної Америки та Азії.

  Марі-Еллен Мельєс-Лерессі, праонука Жоржа Мельєса: "Дуже зворушливо, що глядачів стає дедалі більше, і глядачів молодих. Ми дуже багато гастролюємо по різних містах і кожного разу майже на 80% наша публіка складається з молоді та студентів".

  В Одесі на Ланжеронівських сходах більша частина глядачів - також молодь. Публіка настільки тепло приймала французів, що вони пообіцяли неодмінно повернутися.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабний страйк таксистів стартував у Греції
  Наступний матеріал
  Суд підтвердив законність визнання ОУН та УПА борцями за незалежність України
  Теги: