В Одесі не буде одномовних шкіл [репортаж, відео]

  В Одесі не буде одномовних шкіл. У кожній з них - з нового навчального року працюватимуть класи з російською та українською мовами навчання. Їхня кількість - залежатиме від наповнення.

  Уляна - матір майбутнього першокласника. Ініціатива двомовності шкіл - її тішить. Пояснює: українську розуміє. Втім воліє, щоб син Тимко навчався російською, бо так зможе допомагати синові з уроками. 

  Уляна, мати першокласника: "Это отлично, это здорово, каждый может выбрать: русский язык ему нравится или украинский, кто приехал, где общаются больше на украинском языке, им легче на украинском общаться, нам на русском, это хорошо".

  Україномовні одесити досить скептично ставляться до рівноправності мов. Мовляв, поступово свобода вибору у російськомовній Одесі зведе до мінімуму кількість українських класів.

  Геннадій Віталійович, батько першокласника: "Якась кількість людей, які хочуть, щоб їх діти навчались на українській мові, вони будуть в меншості, якась частина людей тільки російськомовні школи хоче, є в Одесі і такі, а більшість, я так думаю, їм все одно, оскільки це російськомовні люди в першому поколінні, їм як скажуть, так воно і буде".

  Зміни до статуту навчальних закладів міська влада внесла на виконання програми збереження і розвитку російської мови. Донині шкіл з українською мовою навчання в Одесі було у півтора раза більше. Тепер у навчальних закладх частіше лунатиме російська - уже прогнозують педагоги.

  Володимир Полторак, "Член Українського клубу Одеси: "Це рішення фактично повторює ті рішення, які були прийняті в 70-ті роки в Радянському Союзі, коли дозволили батькам обирати мови, звичайно, що батьки обирають російську мову, це і є загроза для української мови".

  Чиновники ж запевняють: нововведення жодним чином не позначиться на якості освіти - у всіх школах учням викладатимуть і російську, і українську мови. 

  Вікторія Іщенко, заступник начальника управління освіти Одеської міськради: то не значит, что если класс будет с русским языком обучения, то в нем не будут дети изучать украинский язык, будут и в достаточном количестве для полного овладения этим языком".

  Представники одеської влади - і самі не надто прихильні до української. Міські депутати - одноголосно підтримали рішення про те, щоби їхні засідання велися російською. І тільки цією мовою - мають подавати документи мерові Олексію Костусєву. Таку вимогу він поставив ще торік.

  Олена МілОва, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Аргентинські фермери зазнють збитків через виверження вулкана Пуєуе
  Наступний матеріал
  М`ясо, яким отруїлися діти у Франції, було доправлено з Німеччини
  Теги: