В Івано-Франківську стартував міжнародний фестиваль "Порто Франко GogolFest"

У програмі фестивалю заплановано понад 100 заходів

В Івано-Франківську стартував міжнародний фестиваль "Порто Франко GogolFest". Подію, розраховану на п'ять днів, спільно готували прикарпатські та київські організатори.

Фестиваль відкриває гімн Євросоюзу. Організатори вважають це посланням до всієї України.

"Франківськ, взагалі, дуже європейське місто – і по архітектурі, і, в майбутньому, я сподіваюсь, по ментальності. Це така в нас буде тематична арка. Через 25 років ми тут знову зробимо цей гімн, але вже в іншій естетиці, іншій ментальності. Я думаю, Франківськ заслуговує стати культурною столицею", – зазначив креативний директор "Порто Франко GogolFest" Роман Григорів.

Цього разу фестиваль триватиме п'ять днів і буде особливо масштабним, оскільки він об'єднався із київським "Гогольфестом". Організатори київського фестивалю мандрівку до Івано-Франківська жартома називають децентралізацією.

Директор "GogolFest" Максим Демський  зазначає: "Ми намагаємось якось ділитися якось і своїм досвідом і отримати досвід інших. Таким способом ми показуємо і всій мистецькій Україні, і Україні політичній, що ми повинні шукати точки для об’єднання".

Організатори запланували більш ніж 100 заходів: музичних, візуальних, театральних, експериментальних та екологічних.

"У нас в усіх програмах "хедлайнери". І оцей синтез, це об’єднання різних мистецтв, таких сильних людей, з України, Європи, з усього світу, не може не зробити вибух", – зауважив генеральний директор "Порто Франко GogolFest" Ростислав Держипільський.

Як відомо, дійство триватиме до неділі. Якщо організатори визнають таке злиття двох фестивалів вдалим, співпрацю продовжать і наступного року.

Наталія Лозовик, Сергій Попович

Попередній матеріал
Гонтарева: За останні 9 років держава влила в держбанки майже 90 млрд грн
Наступний матеріал
РФ будує військову базу на кордоні з Білоруссю – начебто для оборони від України

Український режисер відмовив Московському кінофестивалю із солідарності з Сенцовим

BestRoboFest: У Дніпрі проходить фестиваль робототехніки

На Львівщині розпочався VII фестиваль Бруно Шульца