Бернардо Бертолуччі
Бернардо Бертолуччі Depositphotos

В Італії помер культовий режисер Бернардо Бертолуччі

  Всесвітньо відомим він став після успіху своїх фільмів "Конформіст" (1970) та "Останнє танго в Парижі" (1972)

  Знаменитий італійський кінорежисер і сценарист Бернардо Бертолуччі помер на 78 році життя. Про це повідомляє НВ із посиланням на місцеве видання Repubblica. Культовий драматург пішов із життя 26 листопада в Римі, після довгої хвороби.

  Свій перший професійний фільм "Перед революцією" (1964) Бертолуччі зняв у віці 24 років. Потім він поставив фільм "Партнер" (1968) за повістю Ф. М. Достоєвського "Двійник", знятий під впливом Жан-Люка Годара в дусі "нової хвилі" французького кіно. Всесвітньо відомим став після успіху своїх фільмів "Конформіст" (1970) та "Останнє танго в Парижі" (1972).

  Найбільшим твором Бернардо Бертолуччі стала картина "Двадцяте століття" (1976). А епічна стрічка режисера "Останній імператор" (1987) удостоїлася світового визнання й отримала дев'ять "Оскарів".

  Новим етапом у творчості режисера стали зйомки "Маленького Будди" (1994) з Кіану Рівзом у головній ролі та "Вислизаючої краси" (1996) з Лів Тайлер, Джеремі Айронсом та Жаном Маре.

  Про талант і величезний внесок режисера у світове кіномистецтво свідчать численні нагороди: премії "Оскар", "Золотий глобус", "Сезар", "Золота пальмова гілка" Каннського та "Золотий лев" Венеціанського кінофестивалів.

  Попередній матеріал
  Австралійські вчені стверджують, що антидепресант спричинив появу "супербактерій" – подробиці
  Наступний матеріал
  Через агресію РФ в Азовському морі екстрено скличуть комісію Україна–НАТО
  Loading...