Уряд припинив фінансувати догляд за пам`ятками Львова [відео]

  Львівські пам`ятники важко пережили зиму. На щорічний догляд за ними держава зазвичай виділяла половину від потрібної суми, однак цього року грошей не передбачено взагалі. Міські чиновники переконують, що тепер про підтримку пам`ятників у належному стані доведеться забути.

  Харків`янка Людмила - частий гість у Львові. Каже: місто Лева - одне з найулюбленіших в Україні. Однак, зізнається, раніше воно їй подобалося більше.

  Людмила Барабашова, харків’янка: "Я до Львова їжджу уже 15 років. Я дуже люблю це місто. До неймовірності. Просто його обожнюю. Але мені боляче дивитися, як Львів щороку руйнується, все більше і більше. Мені страшно це бачити. Я щойно приїхала з Європи. Була в Амстердамі, Брюсселі, Парижі. І там до такого скарбу так не ставляться. Мені дуже соромно, шкода, боляче і образливо".

  Наслідки суворої зими особливо помітні на центральному монументі - пам`ятнику Кобзареві. Він розпадається на очах. Від п’єдесталу відлітають шматки граніту, руйнуються сходи. На реставрацію необхідно майже півмільйона гривень. Місцеві чиновники бідкаються: навіть за ліпших часів на цей монумент із держбюджету спрямовували 35 тисяч гривень. Цьогоріч – не передбачили жодної копійки.

  Андрій Зозуля, заступник голови Галицької районної адміністрації: "Цього року таких коштів нині немає. Але ми шукатимемо вільні кошти. Коштів не було передбачено, чому – важко відповісти".

  Львів`яни кажуть - пам`ятник Шевченкові не просто місце, звідки зазвичай розпочинаються екскурсії містом - тут молодь призначає побачення, відбуваються творчі та політичні акції.

  Львів`яни: "Ну та що, треба ремонтувати".

  Львів`яни: "Недоглянуті. В нашій державі завжди бракує грошей. І то не виняток того".

  Львів`яни: "Вони неякісно зроблені. Не так, як мають робити".

  Потерпають львівські монументи також і від птахів, і від місцевих любитей графіті. У місті майже 100 пам’ятників, утримання кожного з яких стає місцевому бюджету 50 тисяч гривень на рік. Якщо цих коштів не знайдуть - багато цінних скульптур можуть бути втрачені назавжди.

  Віталій Ковела, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Стрілянина у США - 5 загиблих
  Наступний матеріал
  У Нікарагуа затримали найбільш розшукуваного злочинця зі США
  Теги:
  Loading...