5.ua

Уряд прийняв розпорядження про виплату щомісячної допомоги родині кінорежисера Олега Сенцова

  Уряд на своєму засіданні 12 листопада ухвалив розпорядження "Про виплату щомісячної грошової допомоги родині українського кінорежисера та сценариста Сенцова О. Г.".


  Про це повідомили у прес-службі міністерства культури.

  "Олег Сенцов, який був незаконно затриманий співробітниками Федеральної служби безпеки РФ, цинічно звинувачений у міфічному тероризмі та досі утримується під вартою на території Російської Федерації, має двох малолітніх дітей: 12-річну доньку Аліну та 9-річного сина Владислава. Ці діти, як ніхто інший, зараз потребують уваги та підтримки, зокрема і фінансової. Саме тому Уряд схвалив надання родині Олега Сенцова державної фінансової підтримки до моменту його звільнення (з російськьго полону - Ред.). Члени Кабінету міністрів, зі свого боку, також ухвали рішення передати цій родині свою місячну заробітну платню", - зазначив міністр культури Євген Нищук.

  Довідково. Олег Сенцов  - український кінорежисер і сценарист, генеральний директор кінокомпанії "Край Кінема", громадський активіст, сприяв поверненню українських військових із Криму до України.

  Народився 13 липня 1976 року у Сімферополі. З 1993 по 1998 роки навчався в Київськомунаціональному економічному університеті. Відвідував кінематографічні курси в Москві. У 2008 стає співзасновником компанії "Край Кінема".

  Відтоді як почався Євромайдан, Сенцов став його активним учасником. Зокрема він приєднується до активістів Автомайдану. А під час так званої Кримської кризи (під час початку російської окупації Криму) він часто їздив у рідний Сімферополь, де намагався організувати мітинги "За єдину країну", а також постачав продуктами та усім необхідним українських військових, які перебували в Криму.

  11 травня 2014 року співробітники російських правоохоронних органів затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасова, Олексія Чірнія та ОлександраКольченко в Сімферополі.

  Обґрунтування - затримані нібито готувалися "у складі терористичної організації до  здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації "Русская община Крыма".

  Попередній матеріал
  Українська делегація ознайомилася з особливостями військової освіти у Польщі
  Наступний матеріал
  За вчинення теракту на Рівненщині судитимуть 9 громадян