5.ua

Уряд пропонує ввести мораторій на будівництво поблизу об'єктів всесвітньої спадщини

  Кабінет Міністрів України на засіданні 22 жовтня схвалив проект Закону України "Про введення мораторію на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах і на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, історично сформованих частинах населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України".

  Про це повідомили у прес-службі Мінкульту.

  За словами Міністра культури Євгена Нищука, введення такого мораторію є вимогою громадськості.
  "Уже тривалий час ми стикаємося із проблемою незаконних забудівель на тих територіях, які відносяться до всеукраїнської і світової спадщини. Перш за все це стосується Київської, Львівської, Закарпатської, Івано-франківської, Чернівецької областей і міста Києва, де розташована переважна більшість об’єктів всесвітньої спадщини. Водночас це є і зобов’язанням України перед ЮНЕСКО, - зазначив Міністр і додав, що схвалення законопроекту – це важливий крок, який дозволить  зберегти історичні місця у первинному вигляді. - Цим Законом ми демонструємо, що дійсно цінуємо свою історію і свою спадщину, і що ми співзвучні з європейськими законами".

  Прийняття законопроекту дозволить забезпечити збереження об’єктів всесвітньої  культурної спадщини, а також прискорити розроблення та затвердження меж і режимів використання зон охорони пам’яток культурної спадщини, охоронних (буферних) зон та історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, їх фіксацію у містобудівній та землевпорядній документації, що забезпечить доступність відомостей про обмеження і заборони провадження на цих територіях господарської діяльності та можливість планування суб’єктами господарювання господарської діяльності.

  Для досягнення цієї мети пропонується ввести мораторій на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах і на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, зон охорони пам’яток.
  Попередній матеріал
  Строк служби в зоні проведення АТО зарахують до стажу у трикратному розмірі
  Наступний матеріал
  Українська влада сподівається на активність ОБСЄ в зоні проведення АТО