Українці заграли на австралійській трембіті

  Українці заграли на австралійській трембіті. У столичному музеї Івана Гончара влаштували перший в Україні концерт діджеріду. Це - один з найдавніших духових інструментів у світі. З його допомогою австралійські аборигени ще понад дві тисячі років тому відтворювали звуки природи та проводили ритуали. Як українські музики вправлялися з діджерідУ, бачила Інна Неродик.

  Перед концертом на сцені виставляють з десяток діджеріду - духових інструментів австралійських аборигенів.

  Дмитро Матюхін, музикант: "Они используют его и для шаманских практик и для различных ритуалов: рождение, свадьбы, похороны, вызов дождя, настройка погоды".

  Налаштовують погоду в такий спосіб і нині, каже австралієць Мілад, щоправда таких метеорологів на пальцях порахувати можна.

  Мілад, музикант: "Сегодня аборгены человеки есть, которые так играют, которые на природе живет, джангл, возле дерева. Вобще этот инструмент не есть модэрн, ритрик из модэрн, уже тран играют.

  Мотиви австралійські, а інструменти майже всі українські. Втім один оригінал -  усе ж знайшовся. Андрій діджеріду привіз з-за океану.

  Андрій Щудло, музикант: "Этот инструмент сделан из эвкалипта, сделал его австралийский абориген и термиты, которые сожрали серцевиину".

  Особливість цих інтрументів у тому, що грати вони можуть - лишень на одній ноті.

  Дмитро Матюхін, музикант: "Но при этом допольнительные обертона у него есть, призвуки, которые звучат выше. Для того, чтобы взять другую ноту, нужно взять другой инструмент".

  Що грати і кому - вирішують перед самісіньким виступом. Репетиції нідочого: головне - вмоститися якомога зручніше та імпровізувати.

  Для акомпонементу австралійській цікавинці згодиться усе - і гітара. Такі мотиви солісту-австралійцю до серця - про родичку діджерідУ - гуцульську трембіту хоч і знає, та для нього це - екзотика.

  Мілад, музикант: "Тромбит? Да, видел, мне интересно купить, но я не знаю, где, и наверное дорого".

  Поки не придбає трембіту, у транс вводить тільки діджерідУ. Серед українців піддаються не всі.

  Відвідувач: "Ну очень похоже на то, что єто может ввести в транс. Я никогда не думала, что в живую можна такие звуки издавать".

  Відвідувачка: "В транс ні, але вони змогли передати атмосферу Австралії".

  Інна Неродик, Іван Головач, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Звільненням з роботи закінчилася для 2 угорських журналістів акція проти цензури
  Наступний матеріал
  У Нью-Йорку встановили апарат для знищення поганих спогадів
  Теги: