Українські письменники написали 100 тисяч слів про любов (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Кожен шукав свій вишуканий погляд у любовних питаннях. Збірку у жанрі есе, присвячену любові, презентували в Києві у формі літературних читань.
  Сергій Жадан у своєму есеї не освідчувався в коханні до людини. Він писав про любов до співгромадян і політичного курсу своєї країни. Називає свій твір кіносценарієм. Каже -втілити б написане на екрані - розквітло б українське кіно. Створити оду коханій людині Жадан не наважився. Пояснює - письменники брешуть, коли у текстах оспівують романтичні почуття.

  Сергій Жадан, письменник: "Багато декларацій про кохання. А дійсно відчуття того, що людина пише з любов`ю до того, про кого вона пише, ну не часто я зустрічаю. Насправді письменники такі самозакохані тварюки. І коли пишуть: я тебе люблю, звертаючись до коханої жінки, чи жінка, яка пише я тебе люблю звертаючись до коханого чоловіка, то насправді ти чітко бачиш, що говорячи "я тебе люблю", письменник звертається до самого себе".

  Заради любові письменників зібралося чимало. За келихами вина та під французькі награвання вони відпочивають. Відверті і трохи закохані, по черзі виходять на сцену, - поділитися з слухачами своїми любовними історіями. Ірена Карпа розповідає, що у неї вийшло не есе, а ціле гостросюжетне оповідання.

  Ірена Карпа, письменниця: "В кінці там йде така фішка, що насправді рай є для всіх, але кожен там стільки часу проведе, скільки він на цьому світі когось кохав по-справжньому. Ну і там у кожного вердикт, скільки днів він начебто матиме оцього вічного життя".

  Усього у книжці тексти 25 авторів. Ідея проекту з`явилася у критика Сергія Васильєва ще у 2003 році. Тоді вийшла збірка "Нерви ланцюга" - також 25 есеїв, але не про любов, а про свободу.

  Сергій Васильєв, автор проекту, упорядник книжки: "Дотепер пишуть у нашій сусідці Росії, що ця книжка готувала українську Помаранчеву революцію. Це дуже смішно. Не малася така мета - робити революції. А малася мета, щоби людина задумувалася про певні найголовніші сенси в своєму житті".

  Автори сподіваються - свіжа книжка серії влаштує в Україні любовну революцію. Письменник з Івано-Франківська Юрко Іздрик каже, що йому уже сняться геніальні сюжети. І він готує переворот в українській літературі.

  Юрко Іздрик, письменник: "Принаймні один епізод гостросексуальний я обіцяю, і обіцяю, що це буде щось таке, чого раніше ніколи в жодній літературі не було".

  Книжка вийшла накладом чотири тисячі екземплярів і її  вже розкуповують в книгарнях. За словами Сергія Васильєва, наступна збірка нарисів буде присвячена або місту Києву, або такій складній чесноті як шляхетність.

  Ольга Петрів, Сергій Кондратьєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.6Мб)
  Попередній матеріал
  У США створили альтернативу парасольці
  Наступний матеріал
  НСНУ: з`їзд у Сіверськодонецьку - це провокація антиукраїнських сил
  Теги:
  Loading...