Українська стрічка стане частиною кінопроекту Рідлі Скота [відео]

  Закарпатські вівчарі у фільмі всесвітньо відомих режисерів. Українська короткометражка "Іванки. Один день у Карпатах" стане частиною кінопроекту режисерів Рідлі Скота та Кевіна Макдональда. "Іванки" увійшли до списку 26 переможців міжнародного конкурсу аматорського відео "Життя за один день". У змаганнях брали участь понад 80-т тисяч кінопочатківців з майже двохсот країн, які зняли історії про день із власного життя.

  Борис Гришкевич, автор ідеї стрічки: "Природный, этнический, человеческий какой-то, человеческая мозаика всех этих вещей".

  Автор "Іванок" не може підібрати вдалої характеристики для своєї першої відеороботи. Заворожливим дзвоном починається день закарпатських пастухів. На світанку вівчарі вмиваються джерельною водою і беруться до першого здою овець. Потому отару вервечкою женуть на пасовисько за десятки кілометрів. Спробувати закарпатської екзотики на один день зголосилися і столичні рекламісти.

  Борис Гришкевич, автор фільму: "В Доме культуры в Славском показывали фильм "Тіні забутих предків". Для нас сделали, для нас троих сделали отдельный показ, нас это так вдохновило очень сильно. Мы поняли, что по-любому надо ехать туда в Закарпатье, снимать этих ребят, которых мы назвали Иванками, потому что главный герой "Тіні забутих предків" - Иван".

  Намет, апаратура... і натхнення - це все, що взяли з собою троє кіноаматорів. Режисирувати стрічку не довелося - знімали за сценарієм звичного режиму дня тамтешніх пастухів. 

  Денис Мельник, оператор: "Как правило, кто-то один просыпается, готовит кофе, они все встают, какое-то время уделяется молитве, кушают, идут пасти коз, потом возвращаются, снова доют".

  І, звичайно, у графіку - приготування просто неба карпатського делікатесу - бринзи.

  Борис Гришкевич, автор ідеї стрічки: "Лягаєм бринзу нАсосом, нАсос телячий. такие слова даже я запомнил".

  Вивчити кілька діалектів зуміли, втім остаточно порозумітися з вівчарями піарникам із Києва так і не вдалося.

  Знімали відео один день. Менше тижня для монтажу і за кілька місяців результат - "Іванки" увійшли до першого в історії повнометражного фільму, знятого аматорами протягом одного дня. Змонтували документальну стрічку режисери Кевін Макдональд та Рідлі Скот. Презентують її вже наприкінці січня на кінофестивалі Санденс в США. Туди, наразі, й готуються поїхати українські переможці.

  Інна Неродик, Юрій Усік, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Туск перервав відпустку через висновок причин Смоленської авіакатастрофи
  Наступний матеріал
  Україна остання серед європейських країн у рейтингу економічної свободи
  Теги: