Україна відзначає тиждень місцевої демократії [сюжет, відео]

  Кожного другого тижня жовтня в Європі відзначають тиждень місцевої демократії. Цьогоріч до такої традиції долучилася й Україна. Особливості української демократії продемонстрували своїми знімками провідні українські фотомитці. А на того, хто найбільше відзначився, чекає нагорода - бронзовий хряк. Утім, свого власника він обере лише за рік.

  Ці два десятки сходинок легко долає здорова людина. А от для неповносправних вони стають нездоланною перешкодою. Виставка про права людини почалася із їхніх порушень.

  Валерій Сушкевич, народний депутат України: "Сюди не зайде людина похилого віку, сюди не зайде людина в моєму статусі, сюди не зможуть зайти ті люди, які мають певні обмеження фізичні". 

  Фотографи воліють не говорити про гуманність, а показувати. Заради цих кадрів Олександр шістнадцять років знімав гірників. І в нелегальних копанках, і в шахтах, у яких через спеку вони працюють у спідній білизні та черевиках. Ця серія для фотомитця почалася з аварії на шахті Засядька 1994 року.

  Олександр Чекменьов, фотограф: "Мы заехали в дом, где у шахтера после его гибели осталося трое детей. ему было 32 года... На етом снимке - парень за неделю до своей свадьбы. его невеста прощается с ним".

  Менші за масштабами, але все ж трагедії малих українців фіксує об`єктив і фоторепортера Сергія Светлицького. Для нього сюжетів достатньо на вулицях будь-якого міста. 

  Сергій Светлицький, фотограф: "Вот этот снимок я сделал под приемной президента. это ходаки с Донецка, которые не нашли ответов у себя на родине. они приехали в киев. они жили на улице. они кушали на улице. сидели и ждали, что к ним кто-то выйдет. к ним никто не вышел".

  Красномовні знімки нагадали відвідувачам коли вони самі востаннє відчували утиски.

  Жінка, відвідувачка: "Во время беременности я столкнулася с тем, что очень мало людей уступают место. особенно по утрам. захожу в метро. все сразу глаза закривают, шапки натянули на глаза". 

  Жінка, відвідувачка: "Моя дитина без щеплень. і я проти того, щоб робити ці щеплення, а от в садочок її не приймають без щеплень".  

  Чоловік відвідувач: "Неделю назад гаишники. На визир остановили. Я им говорю - покажите путевой лист. они говорят - нет, наш начальник товарищ Перепечка сказал, что мы должны показать только удостоверение и свой значок".

  Для тих, хто найбільше попирає свободи громадян,  чекає відзнака. На миловидного хряка, руки скульптора Євгена Дерев`янка, ініціатори не пошкодували ні грошей, ні бронзи. 

  Євген Дерев`янко, скульптуор, автор бронзового хряка: "Изменится ситуация только тогда, когда каждому человеку, которій получит ету статуатку, ему станет неловко в этой жизни".

  Кандидатів на власника бронзового хряка шукатимуть упродовж року в цілій Європі. У вигляді речдоків фотографи пропонуватимуть світлини на інтернет-сайті, на якому кожен зможе проголосувати за ту, яка вразила найбільше.

  Тетяна Маринова, керівник проекту: "Люди, которие нарушают права человека - это и министры, и президенты, и городские чиновники. то есть политики разного уровня".

  Леся Головата, Олександр Водін, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Чилі на загальний огляд виставили рятувальну капсулу
  Наступний матеріал
  У Франції силою розблокували частину нафтосховищ [відео]
  Теги: