Україна покаже на "Берлінале" стрічку про втечу з Чорнобиля

  Україна їде на Берлінський кінофестиваль. З фільмом про Чорнобиль, що має назву - "У суботу". Представлений він в основному конкурсі "Берлінале" -повнометражного кіно.
  Автор - російський режисер Олександр Міндадзе. Українським в цьому фільмі є продюсер та укладені у його виробництво гроші. Стрічка "У суботу" повідає реальну історію про спробу людини втекти з міста Припять саме тієї суботи, 26-го квітня, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС. Покажуть її на "Берлінале" чотирнадцятого лютого. VXI Міжнародний Берлінський кінофестиваль стартує уже наступного четверга. За головну нагороду - золотого ведмедя- змагатиметься шістнадцять повнометражних картин. Досі українці на Берлінале переживали кінотріумф лише раз - в 90-му, коли в основному конкурсі змагався фільм "Астенічний синдром" Кіри Муратової і виборов срібного ведмедя.

  Андрій Халпахчі, президент Української кінофундації: "Як ми можемо не програвати, якщо у Польщі знімається п`ятдесят повнометражних фільмів, а у нас десять. Але дійсно те, що все ж таки заявлене як український фільм "В суботу", це вже якесь досягнення".
  Попередній матеріал
  Скандал довкола можливого царства білявок на Мальдівах [відео]
  Наступний матеріал
  До ялтинського зоопарку привезли карликових корівок [репортаж, відео]
  Теги: